59. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (fem) | redakcja@agropolska.pl
05-02-2019,21:20 Aktualizacja: 05-02-2019,21:40
A A A

Od 12 do 14 lutego potrwa w tym roku Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin-PIB w Poznaniu, pod hasłem "Nowoczesne rozwiązania w ochronie roślin". Konferencja odbędzie się w hotelu Novotel Poznań Centrum.

Uroczyste otwarcie sesji, nad która patronat medialny sprawuje multiportal Agropolska.pl, przewidziano na 13 lutego (godz. 10).

W sesji wezmą udział przedstawiciele Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz innych inspekcji, stowarzyszeń i towarzystw naukowych, służb doradczych oraz producenci rolni.

marek mrówczyński, jan krzysztof ardanowski, instytut ochrony roślin, ior-pib w poznaniu

Instytut Ochrony Roślin ma nowego-starego szefa

Prof. Marek Mrówczyński objął 21 listopada stanowisko dyrektora Instytutu Ochrony Roślin-PIB w Poznaniu. Powołanie naukowcowi wręczył Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. Prof. Mrówczyński drugi raz zasiądzie w fotelu...

Konferencja jest okazją do przedstawienia wyników badań prowadzonych w placówkach naukowych, prezentacji dorobku polskiej nauki i praktyki rolniczej, a równocześnie kreowania i wytyczania nowych zadań i kierunków w ochronie roślin oraz bezpieczeństwie żywności, ludzi, zwierząt i środowiska w dynamicznie zmieniających się warunkach klimatycznych.

Sesja jest również okazją do dyskusji nad regulacjami legislacyjnymi oraz rozwiązaniami organizacyjnymi w ochronie roślin.

"Podczas 59. Sesji Naukowej IOR-PIB szczególną uwagę pragnę zwrócić na potrzebę konstruowania innowacyjnych programów ochrony roślin, dostosowanych do ekstremalnych warunków pogodowych" - napisał dyrektor IOR-PIB prof. dr hab. Marek Mrówczyński.

Arkadiusz Artyszak, Sesja Naukowa IOR-PIB

O mątwiku burakowym na 58. Sesji Naukowej IOR-PIB w Opalenicy

Reforma rynku cukru w UE przeprowadzona w latach 2006-2008 spowodowała koncentrację uprawy buraka cukrowego w pobliżu cukrowni, co oznacza, że w niektórych gospodarstwach jest uprawiany częściej niż co 4 lata na tym samym polu. Proces ten...

W przeddzień otwarcia sesji odbędzie się Forum Młodych Naukowców, którzy zaprezentują wyniki swoich badań. Najlepsi zostaną uhonorowani nagrodami i wyróżnieniami. Autorzy najciekawszych referatów/posterów będą mieli możliwość opublikowania prac naukowych w czasopismach: "Journal of Plant Protection Research" lub "Progress in Plant Protection".

W tym samym dniu odbędzie się panel "Nauka - Praktyce" przeznaczony dla producentów rolnych, pracowników naukowych, doradców i inspektorów. Będzie wtedy okazja do dyskusji nad aktualnymi i przyszłymi zagrożeniami w ochronie roślin.

Więcej o wydarzeniu można znaleźć tutaj i na stronie snior.pl, gdzie udostępniono formularz rejestracji.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj