120 mln zł na rozbudowę zakładu w Olsztynie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP Joanna Kiewisz-Wojciechowska | redakcja@agropolska.pl
13-11-2018,15:15 Aktualizacja: 13-11-2018,15:18
A A A

Indykpol rozbuduje w Olsztynie zakład przetwórstwa drobiu, koszt inwestycji to 120 mln zł - poinformował PAP prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która wydała w poniedziałek zgodę na inwestowanie w ramach ustawy o wspieraniu nowych inwestycji.

Prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Grzegorz Smoliński poinformował PAP, że przedsięwzięcie Indykpolu będzie polegało na rozbudowie istniejącego zakładu produkcyjnego w Olsztynie.

- Jest to duży i ważny inwestor, dlatego cieszymy się z jego decyzji - podkreślił Smoliński.

Chiny, KRD-IG, eksport drobiu do Chin, ogniska ptasiej grypy

Drób z Polski jako jedyny z Europy dopuszczony na chiński rynek

Główny lekarz weterynarii Paweł Niemczuk 25 września po południu poinformował o ponownym otwarciu Chin dla pięciu polskich zakładów drobiarskich oraz jednej chłodni składowej, posiadających uprawnienia do eksportu na tamtejszy rynek....
Za co najmniej 120 mln zł Indykpol wybuduje nowy obiekt wychładzalni, oszałamiania farmakologicznego oraz rozbuduje halę rozbioru i patroszenia żywca. Powiększona zostanie także powierzchnia magazynu wyrobów gotowych wraz ze strefą odpadów (powierzchnia budynków zwiększy się o ponad 7 tys. m2).

- Zasadniczą część projektu stanowić będzie budowa nowych obiektów w zakresie produkcji przetworów mięsnych. Spółka planuje wyposażenie zakładu w nowoczesne linie technologiczne wraz z maszynami i urządzeniami. Zastosowana nowa technologia będzie jedną z najnowocześniejszych na świecie - jedyną tego typu funkcjonującą w branży indyczej w Polsce - podała w komunikacie przesłanym PAP WMSSE.

W związku z inwestycją Indykpol utworzy co najmniej 10 nowych miejsc pracy.

Indykpol SA jest największym w Polsce producentem mięsa i przetworów indyczych, oferuje swoje produkty na terenie całej Polski oraz jest uznanym eksporterem mięsa indyczego na rynek Unii Europejskiej.

hodowla drobiu, ptasia grypa, powiatowy lekarz weterynarii, Ośrodki Doradztwa Rolniczego

Hodowcy drobiu muszą być czujni. Ptasia grypa może zaatakować

W związku z zagrożeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków w Polsce hodowcy drobiu powinni zachowywać szczególną ostrożność i stosować środki bioasekuracji minimalizujące ryzyko przeniesienia wirusa do gospodarstwa. Zagrożenie...
Historia firmy rozpoczęła się w 1951 roku wraz z powstaniem Ekspozytury Centrali Jajczarsko-Drobiarskiej w Olsztynie. Trzynaście lat później zakład został oddzielony od centrali i wówczas powstały samodzielne Olsztyńskie Zakłady Drobiarskie. W 1991 roku Olsztyńskie Zakłady Drobiarskie zostały sprywatyzowane i rozpoczęły działalność pod nazwą Indykpol.

Wydana w poniedziałek przez zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej decyzja o rozbudowie dla Indykpolu jest szóstą wydaną przez tę Strefę w oparciu o "Ustawę o wspieraniu nowych inwestycji".

Wprowadziła ona nowy mechanizm udzielania firmom pomocy publicznej na realizację projektów inwestycyjnych. Od 5 września na mocy tej ustawy przedsiębiorcy mogą korzystać z ulgi podatkowej na terenie całej Polski (inwestycje mogą być realizowane na gruntach prywatnych oraz publicznych), a nie tylko na obszarach objętych granicami stref.

W rozmowie z PAP prezes Strefy Grzegorz Smoliński zapowiedział, że kolejne decyzje mają być wydane jeszcze w listopadzie. - Pracujemy też nad bardzo dużą i ważną inwestycją, o której będziemy mogli, jak sądzę, poinformować na początku przyszłego roku - dodał Smoliński.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

 

od 16.05.2022 - 14.07.2022 - rolnicy będą mogli składać wnioski o bezzwrotną premię na restrukturyzację małych gospodarstw

1–31.07.2022  - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt