VEZG 10 stycznia. Cena wciąż bez zmian
tuczniki_2024
Tegoroczne wzrosty cen tuczników są dużo wyższe niż w ubiegłych latach. Foto_Mirosław Lewandowski
Cena świń na niemieckiej giełdzie VEZG do 17 stycznia nie ulegnie zmianie. Na dużym parkiecie od 13 tygodni wciąż utrzymuje ona ten sam poziom.
Cena tuczników w notowaniach z 10 stycznia pozostała na poziomie 2,10 euro za kg wbc. W przeliczeniu na polską walutę po kursie euro według NBP (4,3413), jest to 9,11 zł za kg wbc.
"Dostępna podaż świń rzeźnych jest wystarczająca, aby zaspokoić istniejący popyt. W niektórych przypadkach uboje były mniejsze na początku tygodnia" czytamy w komunikacie VEZG.
VEZG informuje, że mimo to sytuacja na rynku jest wciąż zrównoważona. Oznacza to, że w nowym tygodniu ubojowym ceny pozostaną niezmienione.
Cena tuczników nie uległa zmianie od 11 października i hodowcy świń w Niemczech od tego czasu otrzymują za nie tę samą stawkę.
Zakłady mięsne w Polsce początkowo płaciły więcej niż niemieckie. Od kilku tygodni jednak stawki za tuczniki są niższe o około 10-15 groszy niż te oferowane u naszego zachodniego sąsiada.
Aktualna cena świń na niemieckiej dużej giełdzie VEZG będzie obowiązywała od 10 do 17 stycznia.
| Notowania tuczników w Niemczech na giełdzie VEZG za wbc w klasie E w 2024 roku |
| Data notowania | Cena tuczników (euro/kg) | Trend notowania | Wielkość zmiany (eurocenty) |
| 2023.01.10 | 2,10 |
![]() |
0 |
| 2023.01.03 | 2,10 |
![]() |
0 |
Notowania tuczników w Niemczech na giełdzie VEZG za wbc w klasie E w 2023 roku znajdziesz TUTAJ

