Copy LinkXFacebookShare

Ognisko ASF u świń wybuchło po raz 18

Ognisko ASF po raz 10 wybuchło w województwie lubelskim. Choroba ponownie ujawniła się w powiecie parczewskim.

Ognisko ASF nr 2023/18 wybuchło w województwie lubelskim w sąsiedztwie ogniska nr 2023/13. Może być więc do niego wtórnym.

Ognisko ASF nr 2023/18, jak wynika z mapy obrazującej występowanie wirusa ASF w Polsce, wybuchło w gospodarstwie zlokalizowanym w miejscowości Mikołów Kolonia położonej w województwie lubelskim w powiecie parczewskim w gminie Siemień.

Główny lekarz weterynarii poinformował, że w ognisku 2023/18 znajdowało się 69 świń (3 lochy, 30 tuczników i 36 prosiąt).

Dotychczas ogniska ASF u świń w tym roku potwierdzono w woj. woj. lubelskim (10), wielkopolskim (3), warmińsko-mazurskim (2) i mazowieckim (2) oraz w dolnośląskim (1).

W 18 udokumentowanych ogniskach ASF znajdowało się 7233 zwierząt.

Mapę obrazującą ogniska ASF u dzików oraz świń domowych znajdziesz TUTAJ.

Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!