Copy LinkXFacebookShare

ASF w Niemczech i 50 mln euro dla poszkodowanych rolników

Niemieccy rolnicy, którzy zostali poszkodowani w wyniku afrykańskiego pomoru świń (ASF) mogą liczyć na pomoc finansową. Lidl i Kaufland przeznaczyły na ten cel fundusze w wysokości 50 mln euro.
 
Sieć supermarketów Lidl i Kaufland chce przekazać niemieckim rolnikom 50 mln euro. Wsparcie ma trafić do osób, które zostały poszkodowane w wyniku ASF oraz pandemii koronawirusa. 
 
Deklaracja pomocy padła podczas wideokonferencji między firmami handlowymi a federalną minister rolnictwa Julią Klöckner (CDU). Grupa Schwarz z siedzibą w Neckarsulm w Badenii-Wirtembergii obiecała przeznaczyć 50 mln euro dla poszkodowanych rolników.
 
Fundusze te, jak informuje portal euromeatnews.com, będą udostępniane w ramach programu na rzecz dobrostanu zwierząt. Dzięki tej inicjatywie Grupa Schwarz chce teraz ustalić, w jaki sposób można konkretnie rozdzielić wsparcie.
 
Reakcja ze strony sieci sklepów miała miejsce po demonstracjach rolników przed centralnymi sklepami w sektorze handlu detalicznego żywnością. Niemiecka minister rolnictwa stwierdził, że jest potrzebne natychmiastowe porozumienie między handlowcami a rolnictwem. 
 
Joachim Rukwied, Prezes Związku Rolników Niemieckich określił pomoc jako pocieszenie. Powiedział również, że jest to miły gest i wyraz uznania dla inicjatywy na rzecz dobrostanu zwierząt.
 
Jednak aby pomóc rolnikom w dłuższej perspektywie, jest konieczna długoterminowa współpraca miedzy hodowcami, a przedstawicielami handlu. 
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!