Copy LinkXFacebookShare

Pryszczyca. Restrykcje na Węgrzech przedłużone do 5 czerwca

Komisja Europejska przedłużyła termin obowiązywania obszarów objętych ograniczeniami ustanowionymi w związku z ogniskami FMD na Węgrzech.

Restrykcje będą obowiązywać do 5 czerwca 2025 r. na części terytorium Węgier i Słowacji.

27 maja w dzienniku urzędowym UE opublikowana została decyzja wykonawcza Komisji w tej sprawie.

Aktualizacja ram czasowych dotyczących obszarów objętych ograniczeniami jest efektem informacji przekazanych przez stronę węgierską, dotyczących terminu zakończenia działań w dwóch ostatnich ogniskach choroby na terenie Węgier.

Zespół Zarządzania Kryzysowego MRiRW, w nawiązaniu do opublikowanej decyzji KE, został zobligowany do nowego przeanalizowania kalendarium działań prewencyjnych realizowanych na terytorium Polski.

W konsekwencji w najbliższych dniach podejmie on decyzję o terminie ewentualnego zniesienia kontroli prowadzonej na 7 wydzielonych przejściach granicznych, dedykowanych transportom zwierząt parzystokopytnych do uboju.

Więcej informacji na temat hodowli bydła i produkcji mleka oraz hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło" i "Hoduj z Głową Świnie"

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród – Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)





 

Zobacz nas w Google News

PFHBiPM podała wyniki, krowy mleczne, produkcja mleka, PFHBiPM, wydajność krów, ocena użytkowości, hodowla bydła,
Hodowla

PFHBiPM podała wyniki oceny za 2025 rok. Co ze strukturą stad?

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR

Aktualności

Zboża w Polsce – w nowy sezon z rekordowymi zapasami?