Copy LinkXFacebookShare

Pieniądze z wystaw i szkoleń przeznaczone na promocję mleka

Pandemia koronawirusa doprowadziła do odwołania wystaw hodowlanych, konferencji, szkoleń i innych imprez skierowanych dla rolników. Zaoszczędzone pieniądze mają być skierowane na ogólnopolską kampanię promującą polskie mleko i jego przetwory.
 
Zarząd Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka (PFHBiPM) na posiedzeniu, które odbyło się 7 kwietnia 2020 r. w związku z panującą pandemią koronawirusa postanowił zarekomendować organizatorom wystaw hodowlanych, konferencji, szkoleń i innych imprez zaniechania ich organizacji. 
 
Przedstawiciele federacji skierowali także wniosek do Krzysztofa Banacha, przewodniczącego Komisji Zarządzającej Funduszem Promocji Mleka, o niefinansowanie  powyższych wydarzeń i dokonanie zmiany w planie finansowym Funduszu Promocji Mleka. 
 
Wnioskują, aby pieniądze z odwołanych  wydarzeń przeznaczyć na ogólnopolską kampanię promującą polskie mleko i jego przetwory.
 
W skład prezydium zarządu Federacji wchodzi prezydent Leszek Hądzlik, wiceprezydent Krzysztof Banach i Andrzej Steckiewicz, sekretarz Dariusz Piątek oraz Edgar Beneš, Przemysław Jagła, Krzysztof Pogorzelski.
 
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!