W sklepach brakuje wieprzowiny

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Marcin Zatyka PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
04-01-2022,11:10 Aktualizacja: 04-01-2022,11:13
A A A

Na Kubie nasilają się problemy z zaopatrzeniem w mięso. Szczególnie deficytowym towarem stała się wieprzowina w związku z drastycznym spadkiem produkcji w zakładach należących do komunistycznego państwa - informują niezależne media internetowe.

Cytowany przez portal CiberCuba ekonomista Pedro Monreal stwierdził, że w 2021 roku doszło na Kubie do znaczącego spadku produkcji wieprzowiny, głównie w zakładach państwowych. Dodał, że posiadają one łącznie ponad 62 proc. udziałów w produkcji tego mięsa na wyspie.

wieprzowina, import na filipiny, mięso wieprzowe, wzrost importu

Filipiny biją rekord w imporcie wieprzowiny

Filipiny w okresie od stycznia do listopada 2021 r. sprowadziły 1,1 mln ton mięsa. Jest to wzrost o 32% w porównaniu z tym samym okresem 2020 r.    Import mięsa na Filipiny od stycznia do listopada przekroczył już całoroczny...

Opierając się na danych Kubańskiego Urzędu Statystycznego (ONEI) Monreal powiedział, że od stycznia do września 2021 roku państwowe rzeźnie wyprodukowały o 56,5 proc. mniej wieprzowiny niż w analogicznym okresie 2020 roku.

Według portalu CiberCuba z powodu deficytu wieprzowiny po raz pierwszy głównym produktem mięsnym na Kubie stały się wyroby z mrożonego kurczaka.

Niezależny portal twierdzi, powołując się na handlowców, że pod koniec roku wieprzowina niedostępna jest w sklepach nawet w Santiago de Cuba, drugim mieście wyspy.

Według CiberCuba przed końcem 2021 roku na Kubie brakuje poza wieprzowiną także kilku innych produktów żywnościowych.
 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE