Copy LinkXFacebookShare

Tragedia w zakładzie drobiarskim. Kilka osób nie żyje

Co najmniej 6 osób zginęło, a kilkanaście trafiło do szpitala po wycieku płynnego azotu w zakładzie drobiarskim w Gainesville w północno-wschodniej części amerykańskiego stanu Georgia.

Rzeczniczka lokalnych służb ratunkowych powiedziała, że 5 osób zmarło na miejscu, a jedna po przewiezieniu do szpitala. Wśród osób hospitalizowanych 3 są w stanie krytycznym.


Wyciek miał miejsce w czwartek w godzinach przedpołudniowych lokalnego czasu w zakładzie Prime Pak Foods nieopodal Atlanty.

Podczas akcji ratowniczej rannych zostało również 4 strażaków.

Wcześniej z obawy przed wybuchem ewakuowano uczniów z pobliskiej szkoły podstawowej, zamknięty został też teren w promieniu 2,5 km od zakładu.

Zakład drobiarski w Gainesville jest największym tego typu w Georgii. Zajmuje się przetwarzaniem surowego mięsa kurczaków na produkty spożywcze, przygotowuje także mięso dla restauracji.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Traktorzysta ranny. A 59-latek zginął między ciągnikiem i przyczepą

Olimpiada

Finał XLIX edycji  OWiUR w Poznaniu rozpoczęty. Trwają zmagania

pierwsze ognisko ASF u świń, ognisko ASF, ASF, afrykański pomór świń, trzoda chlewna, warchlaki, GIW
Aktualności

Pierwsze ognisko ASF u świń! Wirus na fermie warchlaków