Tragedia w zakładzie drobiarskim. Kilka osób nie żyje

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
29-01-2021,14:55 Aktualizacja: 29-01-2021,14:57
A A A

Co najmniej 6 osób zginęło, a kilkanaście trafiło do szpitala po wycieku płynnego azotu w zakładzie drobiarskim w Gainesville w północno-wschodniej części amerykańskiego stanu Georgia.

Rzeczniczka lokalnych służb ratunkowych powiedziała, że 5 osób zmarło na miejscu, a jedna po przewiezieniu do szpitala. Wśród osób hospitalizowanych 3 są w stanie krytycznym.

drób, ściółka, glinokrzemiany, minerały, dobrostan drobiu, mięso drobiowe, zdrowie drobiu, UTP w Bydgoszczy, pomiot

Ściółka z glinokrzemianem poprawi zdrowie drobiu?

Naukowcy z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy twierdzą, że ściółka z glinokrzemianem poprawia jakość produkcji drobiu. Minerały te dodawane do ściółki oraz do paszy, jak informuje TVP Bydgoszcz, mają zdaniem...

Wyciek miał miejsce w czwartek w godzinach przedpołudniowych lokalnego czasu w zakładzie Prime Pak Foods nieopodal Atlanty.

Podczas akcji ratowniczej rannych zostało również 4 strażaków.

Wcześniej z obawy przed wybuchem ewakuowano uczniów z pobliskiej szkoły podstawowej, zamknięty został też teren w promieniu 2,5 km od zakładu.

Zakład drobiarski w Gainesville jest największym tego typu w Georgii. Zajmuje się przetwarzaniem surowego mięsa kurczaków na produkty spożywcze, przygotowuje także mięso dla restauracji.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement