Rolnik skończył 111 lat. Za sekret długowieczności uważa mięsny przysmak

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
24-05-2021,9:55 Aktualizacja: 29-07-2021,14:50
A A A

Głośno na całym świecie zrobiło się o australijskim, emerytowanym hodowcy drobiu po wywiadzie, w którym zdradził sekret swojej długowieczności - móżdżki z drobiu.

Rozmowę nadano z domu opieki, gdzie mimo skończonych 111 lat Dexter Kruger uważany jest za jednego z najbystrzejszych rezydentów ośrodka. Dość powiedzieć, że nadal pisze książki, które można zamówić przez internet.

odbudowa bydła w Australii, mięso wołowe, wzrost popytu na mięso,

Australia stawia na odbudowę pogłowia bydła

Hodowcy z Australii chcą jak najszybciej zwiększyć liczbę stad bydła. Jest to odpowiedź na wzrost popytu na wołowinę, który wynika z kryzysu wywołanego wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Azji.    Producenci bydła w Australii...

Farmer pochodzi z rodziny niemieckich imigrantów, przez większość życia prowadził farmę specjalizującą się w hodowli bydła. Ale nie wołowina jest przysmakiem, który uważa za jeden z sekretów długowieczności. Wskazał bowiem na kurze podroby, choć specyficzne.

- Kurze móżdżki. Kurczaki mają głowy, a w nich są móżdżki. Są przepyszne i wystarczy tylko jeden kęs - wyjawił senior, który wówczas miał dokładnie 111 lat i 124 dni.

Jego 74-letni syn dodał, że dobra kondycja ojca to zapewne także pokłosie spokojnego i prostego życia.

Kruger jest najstarszym żyjącym Australijczykiem. Rekordzistka, zmarła w 2002 roku, miała 114 lat.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj