Copy LinkXFacebookShare

Minister rolnictwa prosi rolników, by modlili się o deszcz

Z powodu groźby suszy izraelski minister rolnictwa Uri Ariel apeluje do rolników i wszystkich innych mieszkańców kraju, by zaczęli modlić się o deszcz – poinformowała w sobotę agencja APA. Meteorolodzy prognozują dla kraju bardzo suchą zimę.

Minister wzywa do udziału w modlitwach, które w najbliższy czwartek mają rozpocząć się przed Ścianą Płaczu w Jerozolimie. Jak informuje portal Kathpress, uczestniczyć w nich będą także naczelni rabini Izraela.

Opady deszczu w okresie między wrześniem a listopadem tego roku stanowiły zaledwie 45 proc. wieloletniej średniej. Z kolei dla okresu do lutego 2018 r. prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu oceniane jest przed ekspertów na zaledwie 64,7 proc. Także prognozy na najbliższe dwa tygodnie nie przewidują żadnych znaczących opadów.

W Jeziorze Tyberiadzkim, które jest ważnym zbiornikiem wodnym dla dużej części kraju, poziom wody jest najniższy od dziewięciu lat, a w grudniu według mediów okazał się najniższy od 15 lat.

Zobacz nas w Google News

dopłaty do loch, dopłaty do trzody chlewnej, lochy, loszki hodowlane, trzoda chlewna, świnie, pomoc dla rolników, MRiRW, ARiMR, de minimis, wsparcie hodowców
Hodowla

Dopłaty do loch: 1000 zł na maciorę i 2000 zł do loszki hodowlanej

wapnowanie
Uprawa

Skrzyp polny po żniwach – jak zniszczyć uciążliwy chwast?

szkodniki w rzepaku
Uprawa

Insektycydy przeciwko pierwszym szkodnikom w rzepaku

ASF, afrykański pomór świń, dwa nowe ogniska ASF, ognisko ASF, ASF u świń, trzoda chlewna, świnie, bioasekuracja, Inspekcja Weterynaryjna, ASF 2026
Hodowla

Dwa nowe ogniska ASF u świń. Kolejne na Kujawach!