Indie największym eksporterem mięsa wołowego na świecie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: FAMMU/FAPA, (em) | redakcja@agrpolska.pl
13-12-2016,11:50 Aktualizacja: 13-12-2016,12:28
A A A

W pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku Indie sprzedały 903 tys. ton mięsa wołowego (głównie z bawołów) i wśród największych eksporterów na świecie wyprzedziły Australię, która przed rokiem notowała rekordową produkcję.

Przez ostatnie miesiące wytwórczość wołowiny na Antypodach znacznie jednak spadła, dzięki czemu Indie powróciły na pierwsze miejsce w tym rankingu. Od stycznia do końca września więcej mięsa niż przed rokiem do innych krajów wysłały także USA i Brazylia - informuje FAMMU/FAPA.  

W omawianych kwartałach Indie zwiększyły wywóz m.in. do Wietnamu (31 proc. do około 400 tys. ton), Egiptu (12 proc. do 107 tys. ton) oraz Indonezji (około 10 tys. ton tylko w sierpniu i we wrześniu.

Eksperci podkreślają, że indyjska wołowina jest niezwykle konkurencyjna cenowo - to najtańsze mięso mrożone pochodzące od dużego eksportera. W trzecim kwartale kilogram mięsa bawolego bez kości kosztował średnio 2,91 dolara wobec 3,85 dolara wołowiny z Brazylii, 4,51 dolara australijskiej i 5,31 dolara amerykańskiej.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu