Copy LinkXFacebookShare

Zużyta folia rolnicza jechała do Polski

Dwa nielegalne transporty odpadów do Polski wykryła Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Do naszego kraju nie wjechała m.in. zużyta folia z produkcji rolniczej.

W ostatnim czasie coraz głośniej mówi się o przywożeniu – zarówno legalnym, jak i mającym charakter przestępczy – odpadów do Polski z zachodniej Europy.

Do tego nielegalnego zaliczał się transport z Francji zatrzymany przez zgorzeleckich funkcjonariuszy KAS.

"Wykryli 21 ton zużytej wielkoformatowej folii z produkcji rolniczej. Z informacji w Bazie Danych Odpadowych wynikało, że polski odbiorca nie posiada zezwolenia na przetwarzanie tego typu odpadów. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny" – podaje Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Tamtejsi kontrolerzy zastopowali też ostatnio przewóz w naczepie tira 25 ton złomu z Niemiec. Kierowca nie posiadał kompletu dokumentów transportowych, a pojazd z odpadami nie był prawidłowo oznaczony.

KAS podejrzewa, że na jednym dokumencie odpady były przewożone wielokrotnie, zaś przedsiębiorca, do którego miał trafić złom, nielegalnie świadczy usługi odbioru odpadu.

"Przewoźnikom grozi kara 12 tys. zł, a odbiorcy odpadów do 500 tys. zł" – podkreśla wrocławska KAS.

 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci rozpoczęli kontrole rolników. „Nie będzie taryfy ulgowej”

Aktualności

Straszna śmierć traktorzysty. Zginął po wywróceniu się ciągnika

stres cieplny u świń, trzoda chlewna, hodowla świń, rozród świń, laktacja loch, zdrowie jelit, żywienie świń, dobrostan zwierząt
Hodowla

Stres cieplny u świń obniża wyniki produkcyjne