Zootechnik na czele Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Michał Boroń PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
09-12-2018,8:05 Aktualizacja: 09-12-2018,8:20
A A A

Minister środowiska Henryk Kowalczyk wręczył Pawłowi Ciećce powołanie na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska - poinformował na twitterze resort środowiska. Od 1 sierpnia br. Ciećko był p.o. GIOŚ.

Ciećko urodził się 2 maja 1967 r. w Jędrzejowie.

Ma dyplom magistra inżyniera zootechnika - studiował na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Wydziale Zootechnicznym w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz w Akademii Rolniczej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

śmieci, gospodarka odpadamie, wieś, rolnictwo, KRIR

Rolnicy zmuszani do kolejnych opłat, czyli śmieciowa patologia

Jeszcze do niedawna za odpady po materiałach zużytych w pracach gospodarskich, jak np. folie po sianokiszonce, rolnicy dostawali kilka złotych. Teraz coraz częściej muszą sami sięgać do kieszeni, żeby ktoś chciał je zabrać. Na ten fakt niedawno...
W swojej karierze zawodowej piastował m.in. funkcję Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Skupu i Przetwórstwa Artykułów Rolnych, Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, a od stycznia 2007 r. Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

Ciećko jest współautorem publikacji i raportów o stanie środowiska. W 2011 r. został powołany przez prezydenta RP na członka Narodowej Rady Ekologicznej. Jest też wiceprezesem zarządu małopolskiego oddziału okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Za działalność społeczną został odznaczony przez prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Honorowym za zasługi dla Województwa Małopolskiego. Jest wykładowcą Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!