Złodzieje grasują na posesjach. Ukradli ciągnik i paliwo

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
03-11-2020,9:55 Aktualizacja: 03-11-2020,10:02
A A A

Ciągnik rolniczy, elektronarzędzia i olej napędowy padły łupem złodziei grasujących na terenie powiatu monieckiego (woj. podlaskie).

"W związku z częstymi włamaniami w powiecie monieckim, przypominamy o właściwym zabezpieczeniu swojego mienia przed kradzieżą. W miniony weekend były łącznie cztery takie zdarzenia" - wskazuje Komenda Powiatowa Policji w Mońkach.

kradzież mchu, policja, nadleśnictwa skwierzyna, lasy państowe

Absurdalna kradzież w lesie. Po co przyjechali złodzieje?

16 wielkich worków zauważyli w trakcie jednego z patroli prewencyjnych strażnicy leśni z Nadleśnictwa Skwierzyna (RDLP w Szczecinie). Okazało się, że złodzieje postanowili zabrać… mech. "Po przyjrzeniu się okolicy strażnicy...

Najdotkliwiej działania złodziei odczuł zapewne właściciel skradzionego ciągnika rolniczego w gminie Knyszyn. W gminie Trzcianne łupem przestępców padło 90 litrów oleju, a na terenie gminy Mońki zniknęły elektronarzędzia.

Sprawcy usiłowali również ukraść olej napędowy, jednak prawdopodobnie zostali spłoszeni przez właściciela posesji. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę niemal 14 tysięcy złotych.

"Dbając o własne mienie, ważnym elementem jest zwrócenie szczególnej uwagi na jego właściwe zabezpieczenie. Należy zamykać drzwi i okna w pomieszczeniach gospodarczych, w których zostawia się sprzęt rolniczy i elektronarzędzia. Jeśli nie możesz odpowiednio zabezpieczyć tych pomieszczeń, staraj się nie zostawiać tam cennych przedmiotów. Do tego typu zdarzeń dochodzi najczęściej na posesjach domów jednorodzinnych oraz na terenach wiejskich w porze wieczorowo-nocnej" - podpowiadają monieccy stróże prawa.

Jak dodają, należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy włamywacza, dlatego warto zwracać uwagę na osoby nieznajome przebywające w rejonie naszych posesji.

"Skutki włamania dostrzega się zazwyczaj następnego dnia. Warto więc zastanowić się nad zamontowaniem alarmu oraz zadbać o oświetlenie posesji, a także oznakować wartościowe przedmioty oraz wykonać im zdjęcia. Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, reaguj i powiadom policję, dzwoniąc na numer 112" - apelują policjanci.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj