Złodzieje drewna wpadli w zasadzkę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-10-2019,10:00 Aktualizacja: 01-10-2019,10:09
A A A

Policjanci z komendy w Inowrocławiu i przedstawiciele Nadleśnictwa Gniewkowo urządzili wspólnie w lesie w rejonie Modliborzyc (woj. kujawsko-pomorskie) zasadzkę na złodziei drewna.

Było to pokłosie informacji, jakie uzyskali kilka dni temu leśnicy, że we wskazanym miejscu może dochodzić do nielegalnego wywozu drewna. W minioną sobotę pod wieczór mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn, którzy drewno z ułożonego stosu ładują na przyczepę ciągnika rolniczego.

złodziejska szajka, okradali rolników, powiat rawski, powiat bialski

Okradali rolników. Złodziejska szajka rozbita

Specjalizującą się w okradaniu rolników szajkę wytropili rawscy i bialscy policjanci przy współpracy z kolegami z komendy wojewódzkiej w Łodzi. Dwóch mężczyzn zostało już tymczasowo aresztowanych. "Jak wynika z...

- Zatrzymali całkowicie zaskoczonych mężczyzn w wieku 23 i 38 lat. Podczas przeszukania ich posesji również ujawnili drewno kradzione z lasu w postaci brzozy, sosny, osiki i olchy. Wówczas też do sprawy został zatrzymany trzeci mężczyzna w wieku 66 lat. Skradzione mienie zostało odzyskane - relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Wszyscy trzej mieszkańcy powiatu inowrocławskiego usłyszeli zarzuty kradzieży drewna. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Łączne straty oszacowane przez nadleśnictwo wynoszą ponad 3,5 tys. złotych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj