Złodzieje bydła grasują na Pomorzu Zachodnim

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
30-11-2016,9:50 Aktualizacja: 30-11-2016,10:16
A A A

W ostatnich miesiącach w województwie zachodniopomorskim doszło do kilkunastu przypadków kradzieży bydła. W sprawie trwa śledztwo, a rolnicy liczą już straty w dziesiątkach tysięcy złotych.

O sprawie informuje Polskie Radio Szczecin. Złodzieje działają według jednego schematu. Nocą podjeżdżają samochodami z przyczepami do przewozu bydła na pole, wabią zwierzęta paszą i sianem, a następnie strzelają do nich strzałkami z substancją usypiającą.

Złodzieje trzody chlewnej, paszy i leków zatrzymani!

Policjanci z Wydziału Kryminalnego w Ostródzie zatrzymali 7 osób ze zorganizowanej grupy przestępczej, która przez trzy lata ukradła 400 prosiaków, 50 ton paszy i leki warte ponad 170.000 złotych. Funkcjonariusze dostali...

Gospodarzowi z Żółtych niedaleko Drawska Pomorskiego skradziono na przykład 19 krów rasy Charolaise. - Szkoda jest w granicach 80 tysięcy złotych. Przede wszystkim brakuje byków rozpłodowych. Praktycznie całoroczna praca poszła na marne - mówi zrezygnowany rolnik.

14 krów rasy Limuze zniknęło z kolei z pastwiska w Boguszycach niedaleko Nowogardu, a 9 kolejnych sztuk w Lubieniu Dolnym niedaleko Reska. Hodowcy podejrzewają, że bydło trafia do dalszego chowu.

- Nigdy wcześniej z niczym takim nie mieliśmy do czynienia. Wybierają czysto rasowe sztuki, ale każda z krów ma przecież dokument identyfikacyjny, który jest potrzebny przy sprzedaży. Mają dostęp do jakiś lewych papierów i mogą podstawić pod nie ukradzioną sztukę - tłumaczy w rozmowie ze szczecińską rozgłośnią pan Stanisław z Lubienia Dolnego, który stracił wspomnianych 9 krów.  

Za kradzież bydła grozi do 5 lat więzienia.

Źródło Polskie Radio Szczecin

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu