Copy LinkXFacebookShare

Ziemniaki na cenzurowanym. Służby sprawdzały transporty

Łódzcy inspektorzy transportu drogowego wspólnie z pracownikami tamtejszego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa przeprowadzili kontrole przemieszczania ziemniaków.  

Akcja odbywała się w okolicy Łódzkiego Rynku Hurtowego. Do kontroli zatrzymywano pojazdy, które przewoziły bulwy ziemniaków na ów rynek oraz z rynku do sklepów, restauracji i warzywniaków.

"Wszyscy zatrzymani zostali dokładnie poinformowani o obowiązku znakowania przewożonych ziemniaków oraz o konsekwencjach, jakie grożą za brak oznakowania" – relacjonuje łódzki WITD.

Wspólne działania są prowadzone kilka razy w roku na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Głównym Inspektoratem Ochrony Roślin i Nasiennictwa, a Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego.

"Ze względu na liczne bakterie, które atakują ziemniaki, uprawa bulw ziemniaków w Polsce może być prowadzona wyłącznie przez podmioty wpisane do rejestru przedsiębiorców, prowadzonego przez wojewódzkiego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa" – przypomina WITD.
 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Składki na ubezpieczenie rolników – KRUS wprowadza zmianę

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR