Zawalił się obciążony zbożem strop budynku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-08-2020,18:05 Aktualizacja: 03-08-2020,13:11
A A A

Wielu rolników gromadzi zboże na poddaszach budynków gospodarskich, ale trzeba to robić w rozsądnych proporcjach. Przekonuje o tym wypadek, który miał miejsce 29 lipca w miejscowości Nowa Maryśka (pow. mławski, woj. mazowieckie).

Jak podaje "Nowy Kurier Mławski", składowane w budynku gospodarskim zboże przypuszczalnie ważyło ok. 10 ton.

- Najprawdopodobniej w skutek zbyt dużego obciążenia tym zbożem zawalił się strop i dach budynku o wymiarach 7 na 10 m - poinformował na łamach "Kuriera" Jacek Dryll, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie.

zawalona chlewnia, Nieświastowice, powiat wągrowiecki, Piotr Kaczmarek, wypadki w gospodarstwach rolnych

Zawalił się strop chlewni. Jedna osoba nie żyje

Strop remontowanej chlewni zawalił się na dwóch mężczyzn. Jednemu z nich nie udało się uratować życia. Do wypadku doszło 25 listopada w miejscowości Nieświastowice (pow. wągrowiecki, woj. wielkopolskie). Z informacji jakie otrzymały służby...
W obiekcie znajdował się w tym czasie 33-letni mężczyzna. Został on przewieziony do szpitala karetką pogotowia ratunkowego.

Ponadto w zawalonym budynku były dwa samochody osobowe, butle z gazem i urządzenia, na które zboże wraz z dachem runęły.

- Strażacy wykonali prace rozbiórkowe zawalonego dachu i stropu celem dostania się do pomieszczenia garażowego - stwierdził Jacek Dryll.

W akcji brało udział 5 zastępów straży pożarnej, w tym 3 z KP PSP Mława, OSP Strzegowo i OSP Unierzyż.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj