Zatrzymanym traktorzystom grozi 5 lat więzienia. Nie byli pijani

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
07-12-2022,16:35 Aktualizacja: 07-12-2022,15:01
A A A

Dwóch podobnych w konsekwencjach kontroli kierujących ciągnikami rolniczymi dokonali policjanci w różnych regionach kraju. Obaj traktorzyści zdali co prawda "egzamin na trzeźwość", ale i tak mogą trafić za kratki.

Przez miejscowość Karczyn (pow. inowrocławski, woj. kujawsko-pomorskie) przemieszczał się ciągniki rolniczy marki Ursus. Stróże prawa zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że 52-letni kierowca był trzeźwy.

- Jednak poniesie surowe konsekwencje, bo naruszył sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat więzienia – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu.

Także do 5 lat pozbawienia wolności grozi traktorzyście zatrzymanemu ostatnio przez dzielnicowych z Wizny (pow. łomżyński, woj. podlaskie). Funkcjonariusze, widząc, że ten mężczyzna jechał ciągnikiem rolniczym postanowili, go sprawdzić, bo z ich wiedzy wynikało, iż ma on orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany do kontroli mężczyzna był trzeźwy. W trakcie sprawdzania w policyjnej bazie danych potwierdziło się jednak, że 54-latek posiada bezterminowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

 
Poleć
Udostępnij