Zaostrzony wyrok za znęcanie się nad zwierzętami w ubojni

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
23-06-2021,14:50 Aktualizacja: 23-06-2021,14:44
A A A

Sąd Okręgowy w Szczecinie zaostrzył karę wobec mężczyzny pracującego w ubojni zwierząt w Witkowie (woj. zachodniopomorskie).

Oskarżony Władysław K. m.in. za znęcanie się nad świnią przez używanie poganiacza elektrycznego w rejonie głowy zaklinowanej w ogrodzeniu oraz wypychanie zwierzęcia kolanem i kopanie po głowie został wcześniej skazany przez stargardzki sąd na grzywnę 1 tys. zł i obciążony nawiązką na rzecz schroniska dla zwierząt wysokości 500 zł – poinformował Łukasz Musiał z Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!

krowa, bydło, obora

56-latek podejrzany o znęcanie się nad zwierzętami

Zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami hodowlanymi usłyszał 56-letni rolnik z gminy Dźwierzuty koło Szczytna (warmińsko-mazurskie). Z 10 sztuk bydła z pragnienia, niedożywienia i braku opieki weterynaryjnej padło 9...

Fundacja złożyła apelację od wyroku.

- Kara zasadnicza została zmieniona na karę pozbawienia wolności z kary grzywny. Kara pozbawienia wolności została orzeczona w rozmiarze 6 miesięcy z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat próby. Sąd orzekł także grzywnę wobec oskarżonego (…) w wysokości 100 stawek po 20 zł. Sąd podwyższył również nawiązkę do 3 tys. zł. i obciążył mężczyznę kosztami postępowania - poinformował sędzia Michał Tomala, rzecznik prasowy szczecińskiego sądu okręgowego.

W okresie próby sąd zobowiązał mężczyznę do tego, żeby informował kuratora o przebiegu okresu. Wyrok jest prawomocny.
 

Poleć
Udostępnij