Zaniżona wartość gospodarstwa i maszyn. Radna winna po kontroli CBA

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
07-04-2021,13:00 Aktualizacja: 07-04-2021,13:03
A A A

Do prawomocnego wyroku sądowego doprowadziła przeprowadzona przez Centralne Biuro Antykorupcyjne kontrola oświadczeń majątkowych, składanych w latach 2014-2019 przez radną gminy wiejskiej Ciasna (woj. śląskie).

Kontrola została zrealizowana przez Wydział Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Katowicach pomiędzy 5 lipca 2019 r. a 19 marca 2020 r.

handel olejami roślinnymi, cba, oszustwa podatkowe

Oszukiwali na handlu olejami roślinnymi. Wielka akcja CBA

Bydgoska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w śledztwie z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu rozbili międzynarodową grupę przestępczą, która miała się zajmować oszustwami podatkowymi w handlu olejami roślinnymi. Zatrzymano 12...

Stwierdzono nieprawidłowości polegające zdaniem kontrolerów na:

  • zaniżaniu ujawnianej w oświadczeniach majątkowych wartości gospodarstwa rolnego, poprzez zaniżenie wartości posiadanych budynków oraz nieuwzględnienie maszyn rolniczych i inwentarza
  • zaniżeniu składników mienia ruchomego wartości dwóch ciągników rolniczych oraz kombajnu zbożowego
  • niewykazywaniu środków w złotówkach na rachunkach bankowych i  zgromadzonych w euro, przechowywanych w gotówce w domu
  • niewykazywaniu udziału we własności 4 samochodów osobowych (współwłasność z mężem w ramach małżeńskiej wspólności ustawowej oraz z synami).

"O wynikach kontroli CBA zawiadomiło prokuraturę. Po przeprowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Lublińcu śledztwie, Sąd Rejonowy w Lublińcu  wyrokiem z 25 stycznia 2021 r. uznał kontrolowaną winną popełnienia zarzucanych czynów" - podał Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Radna została uznana za winną podania nieprawdy i zatajenia faktycznego stanu majątku w wypełnianych w latach 2014-2019 oświadczeniach majątkowych. Wyrok jest prawomocny.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement