Zamiast oleju napędowego, sprzedawali rolnikom wodę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
17-04-2018,17:30 Aktualizacja: 18-04-2018,10:10
A A A

Policjanci zatrzymali oszustów, którzy zamiast oleju napędowego sprzedawali rolnikom wodę. Na chwile obecną zostało ustalonych 13 pokrzywdzonych, którzy przez działalność nieuczciwych sprzedawców stracili pieniądze w łącznej kwocie ponad 20 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Zamościa ustalili kobietę i mężczyznę, którzy wprowadzali w błąd osoby kupujące olej napędowy.

gmina czempiń, wielkopolska, woda zamiast oleju, oszustwa, kościan

Pomysłowość oszustów nie zna granic. W zbiorniku była woda zamiast oleju

Rolnik z gm. Czempiń (woj. wielkopolskie) starał się być bardzo czujny, ale i tak kupił 1000 litrów wody w cenie oleju napędowego. Być może jednak odzyska stracone pieniądze, bo policja ujęła sprawcę. W połowie lutego do jednego z...
Wspólna praca funkcjonariuszy z Miączyna, Skierbieszowa oraz Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zamościu doprowadziła do tego, że nieuczciwi sprzedawcy w sobotę (14 kwietnia) zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Zajmujący się tym procederem 38-letnia kobieta oraz jej 18-letni syn z gminy Miączyn zostali już przesłuchani, przedstawiono im zarzuty wprowadzenia w błąd pokrzywdzonych co do zamówionego towaru.

W trakcie prowadzonych w tej sprawie działań policjanci udowodnili zatrzymanym dokonanie oszustw na szkodę 13 osób. Są to mieszkańcy okolicznych miejscowości, którzy zostali oszukani przez nieuczciwych sprzedawców na łączną kwotę ponad 20 tysięcy złotych - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

Sprzedawali wodę zamiast ropy, ale tym razem mieli pecha

Trzej mężczyźni chcieli oszukać rolnika z podlegnickiej wsi i sprzedać mu wodę zamiast ropy. Gospodarz skojarzył, że rok temu ich ofiarą padła bratowa i zawiadomił policję.  Celem oszustów byli rolnicy, którym chcieli sprzedawać...
Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymani jeździli po okolicznych wsiach proponując mieszkańcom sprzedaż dużych ilości oleju napędowego w promocyjnej cenie.

W swoim asortymencie mieli również olej silnikowy oraz hydrauliczny. Po dokonanych transakcjach okazywało się, że w beczkach zamiast oleju, znajduje się woda.

W kilku przypadkach nie doszło jeszcze do przekazania towaru, jednak pokrzywdzeni stracili przekazane oszustom zaliczki.

16 kwietnia prokurator w stosunku do zatrzymanych postanowił zastosować środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj