Copy LinkXFacebookShare

Wywrócony ciągnik uszkodził dom. Traktorzysta chciał zrzucić winę na brata

26-latek wjechał ciągnikiem rolniczym w dom i oddalił się z miejsca zdarzenia, a potem próbował przerzucić odpowiedzialność na swojego brata, który – co zaskakujące – zgodził się na to. Decydujący okazał się zapis z monitoringu.

W minioną niedzielę (2 marca) dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie) odebrał zgłoszenie o nietypowym zdarzeniu w miejscowości Nowe Kurowo. Właściciel jednego z domów poinformował, że usłyszał huk, a kiedy wyszedł na zewnątrz, zauważył ciągnik rolniczy leżący na boku, oparty o jego dom. W pojeździe jednak nie było nikogo. Budynek miał natomiast uszkodzoną elewację.

Dogadał się z młodszym bratem

– Kiedy policjanci wykonywali czynności, na miejsce przyjechał młody mężczyzny, który przyznał, że to on jest sprawcą tego niebezpiecznie zdarzenia. Jednak oddalił się z miejsca, bo spanikował. Dzięki nagraniu z monitoringu ustalono jednak, że odpowiedzialną za to zdarzenie może być inna osoba. Gdy funkcjonariusze pojechali do domu obu mężczyzn, na miejscu zastali drugiego z braci, który przyznał, iż to on był kierowcą traktora i wjechał w dom. 26-latek tłumaczył, że bał się odpowiedzialności, więc dogadał się z młodszym bratem, aby to on wziął winę na siebie – relacjonuje st. asp. Tomasz Bartos, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

"Wydmuchał" ponad 2 promile

Jak dodaje, badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz zarówno jemu, jak i jego bratu, grożą poważne konsekwencje.

– 26-latek odpowie za spowodowane zagrożenia w ruchu drogowym, oddalenie się z miejsca zdarzenia oraz kierowanie traktorem w stanie nietrzeźwości. Natomiast młodszy z braci ma odpowiadać za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy – przekazuje Tomasz Bartos.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!