Wysokie temperatury poważnie zakłócają wegetację roślin

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
13-06-2015,13:35 Aktualizacja: 13-06-2015,13:52
A A A

Zachodniopomorska Izba Rolnicza zaapelowała do rolników z województwa, by zgłaszali już straty wynikające z suszy.

"Warunki pogodowe na terenie województwa zachodniopomorskiego w ostatnim czasie, szczególnie w bieżącym miesiącu, wysokie temperatury dzienne oraz wahania dobowe, w istotny sposób odbiegają od średnich danych za wielolecie" - napisała izba w stanowisku "w sprawie znamion suszy na terenie woj. zachodniopomorskiego".

Susza szkodzi rolnictwu. Wszyscy czekają na deszcz

Dziś ma padać w zachodniej części kraju. Niestety - jak przewidują prognozy pogody - miejscami opady mogą być bardzo gwałtowne i połączone z gradem. Upalnie i bez opadów wciąż ma być na wschodzie kraju. Wszystkie uprawy potrzebują deszczu, a...
Jak dodała, niski poziom opadów oraz słoneczna pogoda poważnie zakłócają wegetację roślin i mogą tym samym powodować nieodwracalne straty w uprawach rolnych.

"Na wielu obszarach występują znamiona suszy, również glebowej. Apelujemy do rolników z naszego województwa, by już teraz zgłaszali problem do prezydentów, burmistrzów, wójtów swoich gmin" - podkreśla rolniczy samorząd.

Na 17 czerwca zaplanowano specjalne posiedzenie zarządu izby, poświęcone działaniom na rzecz pomocy rolnikom. Zaproszenie na nie dostali wojewoda i marszałek województwa.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement