Wysokie nagrody w ministerstwie rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
17-01-2018,13:55 Aktualizacja: 17-01-2018,13:55
A A A

Chociaż przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku politycy PiS obiecywali skończyć z rozrzutnością i bajońskimi nagrodami wypłacanymi urzędnikom, nic z tego nie wyszło.

W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi wszyscy wiceministrowie otrzymali rekordowo wysokie bonusy za 2017 rok.

Jak informuje "Super Express", sekretarze stanu Zbigniew Babalski oraz Jacek Bogucki otrzymali po 51,4 tysiąca złotych.

Stadnina Koni w Janowie Podlaskim, krzysztof jurgiel, Marek Skomorowski

Jurgiel: kierownictwo stadniny odwołałem za złodziejstwo

"Za złodziejstwo zwolniłem, nie za niefachowość" - tak tłumaczył powód zwolnienia kierownictwa stadniny koni w Janowie Podlaskim Krzyszof Jurgiel, minister rolnictwa. Dodał, że nie będzie trzymał "facetów, którzy...
Dokładnie tyle samo zainkasowali  podsekretarze stanu: Ewa Lech, Rafał Romanowski oraz Ryszard Zarudzki. Wynika z tego, że do każdej pensji w miesiącu (wahają się od 9 do 12 tysięcy złotych) dodatkowo dopłacono im ponad 4,2 tysiąca złotych.

Łączna kwota nagród w 2017 r. przyznanych pracownikom ministerstwa rolnictwa wyniosła 5 mln 957 tysięcy złotych.

Kto zdecydował o przyznaniu rekordowo wysokich nagród wiceministrom? Premier Beata Szydło, która na wniosek ministra rolnictwa powołała ich na stanowiska.

Co ważne, zgodnie z art. 103 i 108 konstytucji, stanowisko sekretarza stanu może być łączone z mandatem poselskim lub senatorskim. W tej kadencji Sejmu posłami są wiceminister Zbigniew Babalski oraz Jacek Bogucki.

krus, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, etaty w krus, dobra zmiana w krus, krzysztof jurgiel

Etat dla córki, etat dla kolegi. Sami swoi w KRUS

Protegowani Krzysztofa Jurgiela, ministra rolnictwa i Henryka Kowalczyka, przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów dostali wysokie stanowiska w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Drogi polityków wielokrotnie...
Z oświadczenia majątkowego posła Zbigniewa Babalskiego (15.03.2017) wynika, że w resorcie rolnictwa zarobił łącznie ponad 217 tysięcy złotych (w tym nagroda jubileuszowa 50 tysięcy złotych). Dieta parlamentarna to blisko 30 tysięcy złotych.

Poseł Jacek Bogucki w swoim oświadczeniu majątkowym (21.04.2017) napisał, że w resorcie rolnictwa zarobił ponad 165 tysięcy złotych, a dieta poselska to kolejne 29,5 tysiąca złotych.

Z danych opublikowanych przez money.pl w zeszłym roku wynika, że dyrektor departamentu MRiRW zarabia 13 540 zł brutto, a jego zastępca 11 626 zł brutto.

Naczelnik wydziału w resorcie rolnictwa inkasuje 8 447 zł brutto, specjalista 5 126 zł brutto, a pracownik pomocniczy 3 410 zł brutto. Rekordzistą jest dyrektor generalny ministerstwa rolnictwa. Jego pensja sięga aż 17 tysięcy złotych brutto. Do tego dochodzą jeszcze przeróżne dodatki oraz wysokie nagrody.

źródło: Super Express

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE