Wyrwali z turbiny wiatrowej kable za 30 tys. zł. Złodziejskie trio już z zarzutami

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
07-12-2023,13:00 Aktualizacja: 07-12-2023,13:01
A A A

Trzech mieszkańców województwa śląskiego będzie odpowiadać za włamanie do turbiny wiatrowej i kradzież kabli. Poszkodowany oszacował straty na ponad 30 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Stróże prawa z Kędzierzyna-Koźla (woj. opolskie) zostali poinformowani o kradzieży kabli z turbiny wiatrowej, do której doszło w połowie września. Pokrzywdzony wycenił straty na blisko 32 tysiące złotych. Sprawą zajęli się kryminalni.

„Zbierali i łączyli ze sobą wszelkie informacje oraz ślady, które mogły doprowadzić ich na trop przestępców. Praca ta przyniosła efekty. Funkcjonariusze ustalili, że związek z tym zdarzeniem miało trzech mieszkańców województwa śląskiego. Mężczyźni w wieku 28 i 34 lat zostali zatrzymani. Trzeci podejrzany kilka dni po kradzieży trafił do zakładu karnego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności” – przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem. Za ten czyn grozi 28 i 34-latkowi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 27-latek przebywający już za kratkami musi się liczyć z wyższym wyrokiem, ponieważ będzie odpowiadał przed sądem w warunkach recydywy.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu