Wypoczynek dzięki specjalnej aplikacji

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
22-09-2016,8:05 Aktualizacja: 23-09-2016,17:02
A A A

Osiem kujawsko-pomorskich parków krajobrazowych zaprasza na rodzinne spacery, pikniki i zajęcia edukacyjne. Przyjazd warto zaplanować z aplikacją na komórki i tablety.

Wydarzenia najbliższego weekendu to Dni Otwarte w Ekologicznym Ogrodzie Edukacyjnym "Ryckowy Zakątek" w Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym, gra miejska w Świeciu współorganizowana przez Wdecki Park Krajobrazowy, "Promienisty Rajd Gęsi Gęgawy" w Nadgoplańskim Parku Tysiąclecia oraz "Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna" w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.

Turystyka wiejska to szansa na rozwój dla całego regionu

We wtorek w Ciechocinku rozpoczęło się trzydniowe Kujawsko-Pomorskie Forum Turystyki Wiejskiej. W spotkaniu uczestniczą właściciele gospodarstw agroturystycznych, wiejscy animatorzy społeczni oraz przedstawiciele działających na rzecz rozwoju...
- W Kujawsko-Pomorskiem mamy osiem parków krajobrazowych, wszystkie warte tego, by zobaczyć je i poznać osobiście - wspaniała przyroda z rzadkimi gatunków zwierząt i roślin, liczne jeziora, atrakcyjne szlaki turystyczne, interesujące materialne świadectwa dziedzictwa kulturowego. Nie znam takich, którzy tu nie wracają, często po wiele razy - zachęca marszałek Piotr Całbecki.

Brodnicki Park Krajobrazowy to mniej więcej 45 jezior. Tucholski Park Krajobrazowy i Wdecki Park Krajobrazowy są częściami największego polskiego rezerwatu biosfery - Borów  Tucholskich.

Nadgoplański Park Tysiąclecia oraz Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy oferują świetne warunki do podglądania ptaków. Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego chroni i pielęgnuje walory przyrodnicze Doliny Dolnej Wisły oraz kultury menonickiej.

W obrębie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego znajduje się najwyższe w regionie wzniesienie - Czarna Góra. Przyrodę Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego cechuje różnorodność gatunków roślin, w tym ściśle chronionych.

turystyka, Rafał Szmytke, Polska Organizacja Turystyczna

Polskę coraz chętniej odwiedzają turyści z całego świata

Polska jest na 18. miejscu spośród najchętniej odwiedzanych państw na świecie i na 11. pozycji w Europie. Przez ostatnie 15 lat do naszego kraju przyjechało 220 milionów turystów. - Turystyka generuje ponad 5 proc. naszego PKB...
Opracowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego aplikacja "Parki Krajobrazowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego" na telefon lub tablet łączy funkcjonalność wirtualnego przewodnika i nawigacji. Pozwala na planowanie wycieczek, w przystępny sposób prezentuje atrakcje, a wyczerpujące opisy wzbogacone są o fotografie i grafiki.

Najbliższe imprezy w parkach krajobrazowych:

  • W piątek i sobotę (23-24 września) Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy zaprasza na Dni Otwarte w Ekologicznym Ogrodzie Edukacyjnym "Ryckowy Zakątek". W piątek zaplanowano warsztaty dla szkół, w sobotę otwarta impreza odbędzie się na targowisku miejskim w Kowalu. W programie występy zespołów folklorystycznych, koncerty, prezentacje i warsztaty. Wystąpi między innymi Majka Jeżowska.
  • W sobotę (24 września) z okazji 70. urodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu odbędzie się Gra Miejska "Zagubiony". Partnerem wydarzenia jest Wdecki Park Krajobrazowy.
  • Nadgoplański Park Tysiąclecia zaprasza na kolejną odsłonę imprezy turystycznej "Promienisty Rajd Gęsi Gęgawy", która odbędzie się w sobotę (24 września) na trasie z Kruszwicy przez Grodztwo-Gocanowo-Rusinowo-Janocin-Witowice-Ostrowo-Złotowo-Ostrówek-Potrzymiech "Rysiowka"-Łuszczewo-Lachmirowice-Rzepowo-Kruszwica.
  • W sobotę (24 września) w ramach ogólnopolskiej akcji "Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna", odbędzie się marsz do trójstyku województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego, znajdującego się na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Grupy sztafetowe wystartują z Górzna, Lidzbarka, Żuromina i Lubowidza i spotkają się przy głazie symbolizującym miejsce styku województw.
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu