Copy LinkXFacebookShare

Wypadek podczas przygotowań do prac polowych. 72-latek został przejechany przez ciągnik

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został zadysponowany na miejsce wypadku w gospodarstwie ze względu na poważny stan mężczyzny, który został najechany przez ciągnik rolniczy.

Na Stanowisko Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej (woj. świętokrzyskie) wpłynęło w minioną sobotę (31 maja) zgłoszenie, że podczas przygotowań do prac polowych ciągnik rolniczy najechał na 72-letniego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w gospodarstwie w miejscowości Cudzynowice.

Bezzwłocznie wysłano tam dwa zastępy strażaków z JRG Kazimierza Wielka, zespół ratownictwa medycznego z karetki oraz patrol policji.

„Na miejscu ratownicy medyczni udzielili pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, a ratownicy z jednostek ochrony przeciwpożarowej zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ciągnik. Po przebadaniu lekarz stwierdził potrzebę przewiezienia mężczyzny do szpitala. Ze względu na jego stan, zadysponowano na miejsce śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dla którego strażacy i policjanci przygotowali lądowisko na odcinku drogi wojewódzkiej nr 768” – brzmi relacja na portalu kazimierskiej KP PSP.

Zobacz nas w Google News

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR

Aktualności

Policja w gospodarstwie. Chodziło o utwardzenie podwórka

PFHBiPM podała wyniki, krowy mleczne, produkcja mleka, PFHBiPM, wydajność krów, ocena użytkowości, hodowla bydła,
Hodowla

PFHBiPM podała wyniki oceny za 2025 rok. Co ze strukturą stad?