Wszystkie dzieci z popegeerowskich rodzin dostaną komputery

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Elżbieta Bielecka PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
29-11-2021,12:50 Aktualizacja: 30-11-2021,13:07
A A A

Wszyscy, którzy udokumentują, że dzieci pochodzą z rodzin byłych pracowników PGR, otrzymają komputery - zapewnił Paweł Szefernaker, wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- Zakładaliśmy, że to będzie 20-30 tys. wniosków. Program i jego możliwości przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Możemy dziś powiedzieć, że zostało złożonych blisko 250 tys. wniosków - powiedział polityk.

Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, wsparcie dla gmin, Paweł Szefernaker

Gminy, gdzie funkcjonowały PGR dostaną setki milionów wsparcia

250 mln złotych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 trafi do gmin, w których funkcjonowały niegdyś państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej - przewiduje projekt uchwały Rady Ministrów. Pieniądze do samorządów mają trafić w...

Podkreślił, że znalazły się środki na to, aby zrealizować ten program w pełni. Z kolei Janusz Cieszyński, sekretarz stanu do spraw cyfryzacji w KPRM dodał, że liczba złożonych wniosków wskazuje na zapotrzebowanie znacznie większe niż się wydawało.

- Ale to pokazuje też, że rozwiążemy 250 tys. problemów, wyzwań z dostępem do sprzętu dla dzieci, którym czy to w edukacji, czy w życiu społecznym, we współpracy z rówieśnikami właściwie bez tego sprzętu bardzo trudno się odnaleźć - wskazał.

Przesuwane są środki z innych działań w ramach europejskiego programu REACT-EU. - Według naszych szacunków budżet, który zaalokujemy sięgnie ok. 600 mln zł. To względnie pierwotnie planowanej kwoty 80 mln bardzo duży wzrost - zaznaczył Cieszyński.

Dodał, że jeśli wszystkie złożone wnioski zostaną pozytywnie rozpatrzone, środki na jeden zestaw komputerowy wyniosą ok. 2,5 tys. zł.

Nabór do programu rozpoczął się w październiku. Gminy mają czas do 5 grudnia, aby zweryfikować wnioski składane przez mieszkańców.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement