Wstrząsające obrazki z fermy. Pożar zniszczył kurnik
kurnik_kp_psp_nowa_sol
Z pożarem kurnika walczyło kilkudziesięciu strażaków. Foto_KP PSP Nowa Sól
Do bardzo groźnego pożaru doszło na fermie drobiu w miejscowości Wierzbnica (pow. nowosolski, woj. lubuskie). Na szczęście płonący kurnik w porę ugaszono, a sąsiednie obiekty uratowano.
– Pierwsze zastępy przybyłe na miejsce zdarzenia zastały rozwijający się pożar budynku inwentarskiego. W obiekcie na całe szczęście nie było ludzi, ani zwierząt. Ogień bardzo szybko rozwijał się ze względu na rozścieloną słomę oraz drewnianą konstrukcję – relacjonuje asp. Sebastian Olczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Nowej Soli.
Jak dodaje, bezpośrednio zagrożone były sąsiednie budynki, a także silosy na paszę oraz butle z gazem propan-butan. – Ze względu na duże zapotrzebowanie na wodę, konieczne było zadysponowanie samochodów gaśniczych z ościennych powiatów. W działaniach brało w sumie udział 56 strażaków państwowej i ochotniczej straży pożarnej – informuje.
- Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Poinformuj nas o tym! Czekamy: redakcja@agropolska.pl
