Wójt Roku 2018 wybrany. Zwycięstwo z dedykacją

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
08-04-2019,10:45 Aktualizacja: 08-04-2019,10:59
A A A

W siedzibie Telewizji Polskiej odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia Ogólnopolskiego Konkursu Wójt Roku. Do finału dotarło 10. osób, a tytuł za 2018 rok zdobył Ryszard Jędruch z gminy Tryńcza (woj. podkarpackie).

- Konkurs to wybór pewnego wzoru do naśladowania. Tu, aby odnieść sukces trzeba być człowiekiem darzonym szacunkiem i zaufaniem - podkreślił Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa, który gratulował laureatom.

fermy wielkoprzemysłowe, fermy drobiu, hodowla trzody chlewnej, warmia i mazury, chlewnie, Andrzej Maciejewski

Samorządowcy chcą zmian w opodatkowaniu wielkich ferm

Samorządowcy z Warmii i Mazur apelują o zmiany w przepisach dotyczących lokalizacji i opodatkowania ferm wielkoprzemysłowych. Argumentują, że ekspansja chlewni oznacza degradację regionu. Andrzej Maciejewski, przewodniczący sejmowej Komisji...

Szef resortu dodał, że wielkich zmian cywilizacyjnych nie da się na wsi przeprowadzić bez aktywności samorządów i zaangażowania ludzi tam mieszkających.

- Dzisiejsi laureaci takimi właśnie ludźmi są. Budowanie aktywności gospodarczej i wykorzystywanie szans, jakie stwarzamy nie jest  i nie będzie możliwe bez partnera, jakim jest światły, mądry, aktywny i rozumiejący potrzeby członków swojego samorządu wójt - zapewniał polityk.

Laureat Ryszard Jędruch powiedział, że zwycięstwo jest zwieńczeniem jego 17-letniej pracy na rzecz gminy Tryńcza. Podziękował za oddane głosy, a wyróżnienie zadedykował rodzicom, małżonce, a także współpracownikom i mieszkańcom gminy.

- To wielkie dziedzictwo, które polska wieś wniosła do historii i kultury naszego narodu nie może być zapomniane, tak jak musi być przedstawiane wszystko to co obecnie na wsi się toczy, zarówno w obszarze kultury, jak również zmian społecznych i gospodarczych - podkreślił jeszcze minister Ardanowski.

Ogólnopolski Konkurs Wójt Roku organizowany jest przez Redakcję Audycji Rolnych Telewizji Polskiej. W tym roku odbyła się 18. edycja. Kandydatury wójtów mogli zgłaszać mieszkańcy gmin, instytucje i organizacje. Głównym kryterium wyboru laureata były osiągnięcia na rzecz gminy.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement