Copy LinkXFacebookShare

Wiózł żywe indyki. Kierowca ciężarówki stracił „prawko”

Z utratą prawa jazdy na trzy miesiące musiał się pogodzić kierowca ciężarówki przewożącej drób i zarazem przedsiębiorca, który został skontrolowany przez patrol warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Na drodze wojewódzkiej nr 530 koło Ostródy uwagę funkcjonariuszy ITD zwróciło zachowanie kierowcy ciężarówki. Gdy minął nadjeżdżający z naprzeciwka oznakowany furgon Inspekcji, nagle zatrzymał się za zakrętem. W związku z tym mundurowi zawrócili za zespołem pojazdów, którym przewożono żywe indyki i podjęli interwencję.

"Okazało się, że kierowca i zarazem przedsiębiorca nie rejestrował aktywności, prędkości i przebytej drogi na wykresówce. Zatrzymał się, by umieścić tarczę w tachografie. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące. Za stwierdzone naruszenie przedsiębiorca może spodziewać się także kary pieniężnej. Zostanie wobec niego wszczęte postępowanie administracyjne" – podaje Główny Inspektorat Transportu Drogowego.
 

Zobacz nas w Google News

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR

PFHBiPM podała wyniki, krowy mleczne, produkcja mleka, PFHBiPM, wydajność krów, ocena użytkowości, hodowla bydła,
Hodowla

PFHBiPM podała wyniki oceny za 2025 rok. Co ze strukturą stad?

Aktualności

Policja w gospodarstwie. Chodziło o utwardzenie podwórka