Weterynaria z policją tropią nielegalny handel żywcem i mięsem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
02-11-2021,9:20 Aktualizacja: 02-11-2021,9:12
A A A

Wspólne działania pod kątem wykrywania nieprawidłowości w zakresie obrotu i handlu mięsem oraz innymi wyrobami pochodzenia zwierzęcego prowadzą dzielnicowi z Ustrzyk Dolnych z tamtejszymi inspektorami weterynaryjnymi.

Kontrole na terenie powiatu bieszczadzkiego (woj. podkarpackie) mają na celu m.in. przeciwdziałanie wystąpieniu przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF). Dotyczą transportu zwierząt oraz miejsc, gdzie mógł odbywać się nielegalny handel trzodą chlewną. 

walka z asf w POlsce, Grzegorz Majchrzak,Wielkopolska Izba Rolnicza, inspekcja weterynaryjna

Nieuczciwy handlarz rozniósł ASF po gospodarstwach. A cierpią uczciwi hodowcy

Problemy ze sprzedażą, rozbudowana biurokracja, wprowadzane reżimy sanitarne oraz niska opłacalność chowu doprowadzają do tego, że rolnicy masowo rezygnują z utrzymywania produkcji trzody chlewnej - wynika ze spotkania w Wielkopolsce. Rozmowy...

- Zagrożenie wynikające z rozprzestrzeniania się na terytorium Polski afrykańskiego pomoru świń (ASF) nakłada na odpowiedzialne w tym zakresie służby obowiązek nadzoru nad właściwym przewozem zwierząt, produkcją, sprzedażą i obiegiem mięsa. Sprawdzeniu podlegać będą również podmioty prowadzące sklepy lub stoiska mięsne na targowiskach i bazarach - podaje Komenda Powiatowa Policji w Ustrzykach Dolnych.

Póki co stróże prawa nie informują o ewentualnych, wykrytych nieprawidłowościach. Zapowiadają jednak, że w najbliższym czasie będą prowadzone kolejne kontrole w kierunku ASF z udziałem i przy współpracy poszczególnych służb i instytucji. 

 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement