W Wiśle znowu przybyło ryb. Tym razem węgorzy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
31-10-2016,11:50 Aktualizacja: 31-10-2016,13:01
A A A

Ponad 10 tysięcy węgorzy trafiło do Wisły w ramach finału drugiej edycji konkursu "Pan Karp zarybia Wisłę" zorganizowanej przez Towarzystwo Promocji Ryb.

W wydarzeniu wzięli udział zwycięzcy wyłonieni spośród uczniów 15 włocławskich szkół i przedszkoli oraz 16 placówek pedagogicznych z województw: mazowieckiego, zachodniopomorskiego, małopolskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego i łódzkiego.  

rybacy, rybołówstwo, połowy dorsza, dorsz, Marek Gróbarczyk, ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej

Polskie rybołówstwo czekają trzy fatalne lata

Najbliższe trzy lata będą fatalne dla polskiego rybołówstwa, jeśli chodzi o zasoby - powiedział Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Chodzi przede wszystkim o niewielkie zasoby dorsza oraz...

Konkurs to wspólna inicjatywa Towarzystwa Promocji Ryb oraz Anwilu, której celem jest podniesienie świadomości dzieci w wieku 6-13 lat w zakresie znaczenia ryb dla ekosystemu i popularyzacja ichtiologii.

Uczniowie szkół podstawowych, aby móc wziąć udział w zabawie, musieli wykonać pracę plastyczną lub napisać utwór poetycki, którego motywem przewodnim była królowa polskich rzek i zamieszkujące ją gatunki ryb.

Do konkursu napłynęło aż 350 prac z 31 szkół i przedszkoli. Do wszystkich placówek, które wzięły udział w zabawie, trafią pomoce naukowe w postaci plansz, przedstawiających gatunki ryb żyjących w dolnym biegu Wisły, a uczniowie otrzymają drobne upominki.

Nagrodą główną w konkursie "Pan Karp zarybia Wisłę" był udział w akcji zarybiania rzeki. Laureaci pod okiem ichtiologa, rybaków oraz eksperta z Towarzystwa Promocji Ryb wpuścili do Wisły ponad 10 tysięcy narybku węgorza. W ubiegłym do rzeki trafiło ponad 13 tysięcy narybku suma.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu