W weekend Krajowe Dni Pola, atrakcji ma nie zabraknąć

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-06-2024,16:40 Aktualizacja: 12-06-2024,18:10
A A A

Pod hasłem „Nowoczesne rolnictwo” odbędą się V Krajowe Dni Pola. W tym roku tę imprezę organizuje Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Potrwa ona od najbliższego piątku do niedzieli.

Jak podkreśla w komunikacie ministerstwo rolnictwa, Krajowe Dni Pola (KDP) co roku przyciągają dziesiątki tysięcy odwiedzających oraz setki firm z całego kraju.

Co w tym roku?

„Tegoroczny program KDP jest wyjątkowo bogaty. Na ok. 1500 poletkach demonstracyjnych, rozmieszczonych na blisko 19 ha, zwiedzający będą mogli zapoznać się z bogactwem gatunków i odmian roślin rolniczych, nowościami technologicznymi z zakresu rolnictwa precyzyjnego, dobrymi praktykami rolniczymi oraz technologiami uprawy i ochrony roślin. Ciekawostką tej edycji będzie sad tradycyjny z dawnymi odmianami drzew owocowych, m.in. jabłoni, gruszy, wiśni i śliw” – wskazuje resort rolnictwa.

Instytut Rolnictwa na Dniach SGGW

W dniach 17-18 maja 2024 r. Instytut Rolnictwa (IR) wspólnie z Wydziałem Rolnictwa i Ekologii (WRiE) prezentowały swoje osiągnięcia podczas corocznej imprezy jaką są Dni SGGW. Na stoiskach prezentowano wyniki badań m.in. konsorcjum Krzemowe...

Strefy tematyczne

Całość wydarzenia została podzielona na 12 stref tematycznych:

 • Strefa Innowacji;
 • Strefa Rozwoju Obszarów Wiejskich;
 • Strefa XXV Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych;
 • Strefa Odnawialnych Źródeł Energii;
 • Strefa Ogrodnictwa;
 • Strefa Pszczelarstwa;
 • Strefa Nauki i Doradztwa;
 • Strefa Miasteczko Bazarkowe;
 • Strefa Maszyn Rolniczych;
 • Strefa Myślistwa i Łowiectwa;
 • Strefa Poznaj Podkarpackie;
 • Strefa Gospodarstw Ekologicznych.

„W każdej ze stref zwiedzający będą mogli korzystać z porad ekspertów – naukowców, doradców i specjalistów branżowych oraz brać udział w pokazach, demonstracjach, konferencjach, warsztatach i konkursach” - wylicza ministerstwo.

nabór, wnioski, pomoc, premia, młody rolnik

Zakup ziemi, zwierząt, maszyn – wkrótce rusza nabór wniosków o 200 tys. zł dla młodych rolników

Wnioski o przyznanie premii dla młodych rolników będzie można składać od 19 czerwca do 16 sierpnia br., wyłącznie drogą elektroniczną - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Jak przypomniała, wsparcie to...

Będą atrakcje

Jednocześnie zapewnia, że nie zabraknie atrakcji dla młodzieży i dzieci. Pierwszy dzień wydarzenia skierowany jest bowiem do młodych rolników, a szczególnie do uczniów szkół rolniczych. Natomiast na najmłodszych czekają liczne gry, zabawy, prezentacje edukacyjnych filmów animowanych, a także konkursy z nagrodami.

„W trakcie wydarzenia nie zabraknie możliwości degustacji regionalnych potraw i napojów, a pobyt na KDP umilać będą koncerty muzyczne oraz występy zespołów folklorystycznych. Krajowe Dni Pola w Boguchwale, które patronatem honorowym objął minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski, będą więc doskonałą okazją nie tylko do nawiązania relacji biznesowych, wymiany doświadczeń oraz znalezienia nowych rozwiązań w prowadzeniu gospodarstwa, lecz także świetnym sposobem na spędzenie rodzinnego weekendu i poznania polskiego rolnictwa i wsi” – podsumowano komunikat.

Program KDP można znaleźć w załączniku.

Pliki do pobrania:
Poleć
Udostępnij