W środku nocy, piłą spalinową pociął sąsiadce cały płot

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
08-07-2018,18:00 Aktualizacja: 08-07-2018,20:28
A A A

Z pozoru błahe konflikty sąsiedzkie często przybierają nieoczekiwany i bardzo niebezpieczny obrót. Przekonała się o tym pewna mieszkanka gminy Miękinia (woj. dolnośląskie), którą w środku nocy (z 5 na 6 lipca) obudził dźwięk włączonej piły spalinowej.

Kobieta wyjrzała przez okno i zobaczyła jak mężczyzna tnie jej drewniane ogrodzenie.

Sprawca w przypływie szału zniszczył w sumie 28 przęseł i dwie lampy oświetleniowe ogrodu.

policja, przestępstwo, wandal przebił opony, lubelskie, straty w gospodarstwie

Przebił sąsiadom opony, uszkodził tunel i zbiorniki z nawozami

Policjanci przyznają, że z taką falą agresji wobec sąsiadów dawno się nie spotkali. 32-latek z gminy Tereszpol w województwie lubelskim odpowie przed sądem za zniszczenie mienia. Mężczyzna przebił opony w trzech samochodach, uszkodził...
Przybyli na miejsce policjanci z powiatu średzkiego natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, sprawdzając najbliższą okolicę. Na podstawie przedstawionego rysopisu funkcjonariusze ustalili, że sprawcą zdarzenia może być mieszkaniec tej samej miejscowości.

Mundurowi zastali podejrzewanego o uszkodzenie ogrodzenia w miejscu zamieszkania. 40-latek zaprzeczał wszystkiemu, w trakcie czynności był arogancki i nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy.

"W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie" - informuje Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej.

Po wytrzeźwieniu 40-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Odpowie nie tylko za zniszczenie ogrodzenia pokrzywdzonej, ale również dwóch lamp ogrodowych, powodując tym samym straty o łącznej wysokości 3000 złotych. Przestępstwo uszkodzenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement