W siedmiu województwach ruszą kolejne inwestycje drogowe

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
05-09-2017,11:50 Aktualizacja: 05-09-2017,12:11
A A A

Budowę mostów, przejść dla pieszych, chodników i ścieżek rowerowych, a także przebudowę skrzyżowań zakłada plan 21 inwestycji drogowych w siedmiu województwach, jaki zatwierdził Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa. Koszt robót to ponad 63 mln zł.

Resort poinformował w komunikacie, że inwestycje będą realizowane w województwach: mazowieckim, łódzkim, opolskim, dolnośląskim, śląskim, małopolskim oraz zachodniopomorskim.

znaki ostrzegawcze przed zabrudzoną nawierzchnią, zabrudzone drogi, pojazdy rolnicze, znaki drogowe

Znaku ostrzegawczego przed zabrudzoną drogą nie będzie

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa udzieliło negatywnej odpowiedzi na wniosek Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie wprowadzenia nowego znaku drogowego, który ułatwiałby życie rolnikom. Miałby to być znak ostrzegawczy o możliwości...

Rozbudowana zostanie m.in. droga krajowa nr 62 w woj. mazowieckim na odcinku Kobylniki-Kruszwica. "3-kilometrowy odcinek zostanie dostosowany do przenoszenia obciążeń 11,5 t/oś" - poinformowano. Prace będę realizowane w latach 2018-2019.

W woj. łódzkim w 2019 roku rozebrane mają być dwa mosty na rzece Wierznica w ciągu drogi krajowej nr 74 w Kuźnicy Strobińskiej i w ich miejsce powstaną nowe.

Zmiany poprawiające bezpieczeństwo zaplanowano na Opolszczyźnie: na drodze krajowej nr 45 w Trzebiszynie oraz 94 w Skorogoszczy. Powstanie tam m.in. przejście dla pieszych oraz dodatkowy pas dla skręcających z drogi krajowej 94 w trasę wojewódzką 458. Przejścia dla pieszych zaplanowano także w Rędzinach na Śląsku.

Najwięcej prac dotyczy budowy chodników w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Mają one powstać m.in. w woj. małopolskim (na odcinku DK 49 Bukowina Tatrzańska-Czarna Góra), opolskim (na drodze nr 45 w miejscowości Trzebiszyn) oraz w woj. zachodniopomorskim (m.in. na DK 31 na odcinku Chwarszczany-Sarbinowo oraz na drodze nr 20 Jankowo-Drawsko Pomorskie). Prace wykonane zostaną w latach 2017-2018.

Wśród zadań zaplanowano także budowę ścieżek rowerowych w woj. zachodniopomorskim. "W ciągu drogi krajowej nr 31 na odcinku PKP Boleszkowice - Boleszkowice powstanie ciąg pieszo–rowerowy o długości 2 tys. 737 m" - informuje MIB. Na odcinku Chwarszczany-Sarbinowo zbudowana zostanie ponad 3,3-kilometrowa ścieżka pieszo-rowerowa. Resort zaznaczył, że zadania te zostaną wykonane w 2018 roku.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj