Copy LinkXFacebookShare

W ostatniej chwili uratowali życie konia

Strażacy kolejny raz udowodnili, że zawsze można na nich liczyć. W nocy pojechali na miejsce, aby z opresji uratować konia, który wpadł do bagna i nie mógł o własnych siłach się wydostać.

W piątek, 27 lipca po godz. 22 dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej otrzymał zgłoszenie  o koniu, który wpadł do bagna na łące w miejscowości Dereczanka (gm. Zalesie, pow. bialski, woj. lubelskie).

OSP KSRG Zalesie za pośrednictwem Facebooka informuje, że ze względu na trudny, podmokły teren nie można było dojechać ciężkim wozem ratowniczym.

W tej sytuacji strażacy postanowili uratować konia przy pomocy specjalnych pasów. Po kilkudziesięciu minutach akcji wyciągnięto wystraszone zwierzę i przetransportowano w bezpieczne miejsce.

W akcji brały udział cztery jednostki (dwa wozy JRG Małaszewicze oraz dwa z OSP KSRG Zalesie).

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Składki na ubezpieczenie rolników – KRUS wprowadza zmianę

PFHBiPM podała wyniki, krowy mleczne, produkcja mleka, PFHBiPM, wydajność krów, ocena użytkowości, hodowla bydła,
Hodowla

PFHBiPM podała wyniki oceny za 2025 rok. Co ze strukturą stad?

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR