W ARiMR chcą podwyżek. 2 tysiące na pracownika

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
30-11-2020,18:55 Aktualizacja: 30-11-2020,19:07
A A A

Związkowcy wystosowali petycję w sprawie podwyższenia wynagrodzeń oraz zmiany niektórych elementów organizacji w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Zamieszczona na portalu do podpisywania online petycja ma być skierowana do ministra rolnictwa, prezesa ARiMR i parlamentarzystów.


arimr, kontrolle rolników na miejscu, Dacia Duster, Renault Retail Group

Agencja przyjedzie do rolników nowymi autami. Ile ich kupiła?

Inspektorzy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kontrole na polach i w gospodarstwach będą wykonywać przy pomocy setki nowych samochodów. Kosztowały grubo ponad 7 milionów złotych. ARiMR rozstrzygnęła w październiku...

"Jest owocem wielomiesięcznej pracy w strukturach związku i konsekwencją decyzji podjętych na początku października tego roku przez Komisję Zakładową NSZZ ‘Solidarność’ Pracowników ARiMR. Przeanalizowaliśmy wiele problemów zgłaszanych przez naszych członków oraz pracowników ARiMR, w wyniku dyskusji wybraliśmy 10 najważniejszych postulatów, które nasza organizacja związkowa oraz inne związki działające w ARiMR zgłaszamy od lat" - brzmi argumentacja zakładowej "Solidarności" w Agencji.

Petycja ma być ponadto sprzeciwem wobec braku realizacji uzgodnień zawartych w porozumieniach kończących spory zbiorowe pomiędzy zakładowymi związkowcami a pracodawcą z 7 marca 2016 r. oraz 8 lutego 2019 r. (poza wyjątkiem ujednolicenia tabel płacowych i związanym z tym wzrostem funduszu wynagrodzeń).

"Zauważamy, że środki na wynagrodzenia pracowników ARiMR planowane w ustawie budżetowej na 2021 rok pozostają bez zmian, tj. na poziomie roku poprzedniego. Nie stwierdzamy dążenia pracodawcy do wzrostu wynagrodzeń. Nie ma też dialogu ze związkami zawodowymi, który miał doprowadzić m.in. do zminimalizowania różnic płacowych na poszczególnych stanowiskach pracy" - brzmi uzasadnienie dla petycji.

Halina Szymańska, ARiMR, Tomasz Nowakowski

Halina Szymańska prezesem ARiMR

Halina Szymańska, była szefowa Kancelarii Prezydenta RP została powołana na stanowisko prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zastępując Tomasza Nowakowskiego. Szymańska urodziła się w 1959 r. w Żarach. Jest absolwentką Wydziału...

Jak w niej można przeczytać - mając na celu m.in. zapewnienie pozytywnej motywacji w obliczu nowych wyzwań, jakie niesie ze sobą PROW 2021-2027 wraz z systemem płatności bezpośrednich - postawiono postulaty przede wszystkim:

  • podwyżki w wysokości 1500 zł brutto wynagrodzenia zasadniczego dla wszystkich pracowników ARiMR
  • wprowadzenie premii regulaminowej w wysokości 1500 zł brutto na kwartał, uzależnionej proporcjonalnie od frekwencji

"Postulaty płacowe zawarte w petycji to przede wszystkim 1500 zł podwyżki dla każdego pracownika oraz 1500 zł premii kwartalnej, czyli 500 zł miesięcznie. Łączna kwota tych żądań to 2000 zł, co w ocenie naszego związku rekompensuje straty poniesione przez pracowników w okresie tych 15 lat" - podkreślają związkowcy.

rozpoczęcie działalności pozarolniczej, biznes na wsi, arimr, wsparcie dla rolnictwa

ARiMR przedłuża kolejny nabór wniosków

Nawet 250 tys. zł wsparcia można dostać na założenie biznesu na wsi. Nabór wniosków został przedłużony do 31 grudnia - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. ARiMR przyjmuje wnioski od gospodarzy,...

W ramach petycji postulowane jest ponadto wprowadzenie dodatku funkcyjnego dla pracowników, którzy w zakresie czynności mają dodatkowe zadania związane z: obsługą informatyczną, kancelarią, archiwum oraz opieką nad nowymi pracownikami lub przypisane zadania innego wydziału (w wysokości uzależnionej od wielkości biura, w przedziale od 500 do 1000 zł brutto), wprowadzenie dodatku za pracę w terenie oraz zminimalizowanie różnic w wynagrodzeniach na tych samych stanowiskach pracy.

Zauważono też potrzebę m.in. wprowadzenia do regulaminu wynagradzania ścieżki awansu zawodowego, wprowadzenia zmian w Zarządzeniu w sprawie polityki antymobbingowej polegających na rozszerzeniu składu komisji mobbingowych o reprezentantów związków zawodowych, osobę wskazaną przez poszkodowanego oraz psychologa, a także wprowadzenia ruchomego czasu pracy.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj