Copy LinkXFacebookShare

Uwaga, bobry zastawiają groźne pułapki

Rolnicy wciąż apelują o większą pomoc państwa w kwestii szkód wyrządzanych przez bobry. Ale drzewa nadgryzione przez te sympatyczne z pozoru zwierzęta czy wykopane przez nie dziury mogą zagrażać też poważnie kierowcom i pieszym.

Dwie interwencje w sprawie bobrzych "pułapek" podejmowali ostatnio policjanci z Lubartowa (woj. lubelskie). W pobliżu drogi wojewódzkiej nr 809 w miejscowości Biadaczka pochylone drzewo stwarzało zagrożenie dla ruchu drogowego.

– Jak się okazało, drzewo zostało nadgryzione przez bobry. Szybka interwencja strażaków spowodowała, że uszkodzone przez gryzonie drzewo zostało wycięte i usunięte – opisuje sierż. szt. Ewelina Skorupska, asystent ds. prasowo-informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Natomiast w Jeziorzanach bobry wykopały sporą dziurę tuż pod chodnikiem i fragmentem jezdni. Bardzo szybko i skutecznie interweniowały tam powiadomione o sytuacji służby drogowe. Dzięki temu udało się uniknąć wypadku.

Bobry są od dawna solą w oku rolników. A – jak niedawno pisaliśmy – gatunek ten pod w względem liczebności rośnie w siłę. I to od 2012 roku.

W 2017 r. ich liczbę szacowano na ponad 124 tysiące osobników, a wartość odszkodowań wypłaconych za wyrządzone szkody wyniosła ponad 22 mln zł. Ta kwota także rośnie rok do roku.

Zobacz nas w Google News

pełna mobilizacja służb, grypa ptaków, HPAI, drób, bioasekuracja, hodowla drobiu, Inspekcja Weterynaryjna,
Aktualności

Pełna mobilizacja służb. Grypa ptaków pod ścisłą kontrolą

hodowca bydła, żywienie krów, Feed Efficiency, produkcja mleka, TMR, bydło mleczne, hodowla krów, wydajność mleczna
Hodowla

Hodowca bydła konsekwentnie dąży do wyższej wydajności krów

owiur, eliminacje, olimpiada
Olimpiada

Szczegóły eliminacji okręgowych XLIX edycji OWiUR