Copy LinkXFacebookShare

Uszkodzone budynki gospodarskie. Dach chlewni zawalił się pod śniegiem

Jeden budynek gospodarski uległ uszkodzeniom w wyniku silnego wiatru. Natomiast w drugim, w którym utrzymywano trzodę chlewną, dach zawalił się pod ciężarem mokrego śniegu.

Silny wiatr uszkodził budynek gospodarczy zlokalizowany na posesji przy ulicy Spokojnej w Krotoszynie (woj. wielkopolskie). Fragment części szczytowej obiektu runął na sąsiednią działkę, uszkadzając aluminiową altankę ogrodową i jej wyposażenie. Na szczęście w zdarzeniu ucierpiało tylko mienie i nikt nie doznał żadnych obrażeń.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia i zabezpieczeniu terenu działań, strażacy przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego usunęli luźne elementy z uszkodzonego fragmentu budynku gospodarczego, stwarzające zagrożenie dla użytkowników posesji. Dalsze czynności na miejscu interwencji podjęli funkcjonariusze policji oraz przedstawiciele nadzoru budowlanego – informuje mł. kpt. Mateusz Dymarski z Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie.

W akcji brały udział 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie.

Kilka dni wcześniej pożarnicy zostali poinformowani o zawalonym dachu w Tuszynkach (pow. świecki, woj. kujawsko-pomorskie). Ruszyli tam strażacy z PSP w Świeciu i OSP Bukowiec. Okazało się, że zawalił się dach na części chlewni. Nastąpiło to pod ciężarem zalęgającego na nim śniegu.

Po ewakuacji 19 sztuk trzody chlewnej i zabezpieczeniu terenu, wygrodzono go i oznakowano taśmą do czasu oceny przez inspektora nadzoru budowlanego. Na szczęście żadne ze zwierząt nie ucierpiało w tym zdarzeniu.

 

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony ciągnik. Dwie osoby staną przed sądem

Hodowla

Choroba niebieskiego języka. Aż 28 nowych ognisk!