Ule zalane ropą. Zginęło tysiąc pszczół

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
08-04-2021,14:20 Aktualizacja: 08-04-2021,14:24
A A A

W jednej z pasiek w Zajezierzu (pow. kartuski, woj. pomorskie) nieznany sprawca zalał ule ropą. W wyniku tego zginęło tysiąc pszczół, a sprawę wyjaśnia policja.

70-letni mieszkaniec miejscowości pasiekę prowadził od 5 lat. Jak podaje portal kartuzy.info sam dbał i troszczył się o pożyteczne owady.

pszczoły, pasieka, miód, zima w pasiece, pogoda

Jak pszczoły przetrwały zimę? W tym roku będzie więcej miodu?

Tegoroczną surową zimę pszczele rodziny z Warmii i Mazur przetrwały nadzwyczaj dobrze. Zagrożeniem dla pszczół jest jednak spore ochłodzenie, które odczuwa się już w świąteczny poniedziałek. Dlatego pszczelarze winni wspomagać...

Wybudował pszczele domki, a wokół oddalonych 500 metrów od zabudowań uli posadził nawet kwiaty, by zapewnić owadom jak najlepsze warunki.

Niestety, w nocy z niedzieli na poniedziałek ktoś zalał dziewięć uli ropą, co doprowadziło do wytrucia tysiąca pszczół.

Sprawą zajęła się już policja. - Otrzymaliśmy zgłoszenie we wtorek. Na miejsce udał się patrol, przeprowadził oględziny, a technik zabezpieczył ślady. Czyn ten wstępnie zakwalifikowano jako zniszczenie mienia. Właściciel oszacował straty na 9.000 złotych - informuje kartuzy.info st. asp. Piotr Gdaniec, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.
 

źródło: kartuzy.info

Poleć
Udostępnij
Skomentuj