Ułatwienia dla rolników na granicach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: MRiRW (em) | redakcja@agropolska.pl
02-04-2020,9:50 Aktualizacja: 02-04-2020,9:54
A A A

Na wniosek Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa wprowadzone zostały ułatwienia w przekraczaniu granicy przez rolników, którzy prowadzą działalność na polach usytuowanych po dwóch stronach granicy w południowej i wschodniej części Polski.

Gospodarze posiadający takie pola będą mogli przekraczać granicę bez obowiązku stosowania kwarantanny - informuje MRiRW na swojej stronie internetowej.

krir, punkty skup zbóż, zakup nawozów, ceny środków ochrony roślin

Zamknięte skupy, kłopoty z nawozami. Koronawirus toczy rolników

Brak rozwiązań dotyczących wystąpienia koronawirusa w rodzinie rolnika, zamykane skupy zbóż, kłopoty z dostawami i rosnącymi cenami nawozów i środków ochrony roślin -  organizacje rolnicze wyliczają problemy i apelują do...
Rolnicy, którzy chcą z takiego ułatwienia skorzystać powinni zgłosić się do komendanta przejścia granicznego, które chcą przekraczać.

O podjętej decyzji szefa resortu rolnictwa poinformowali Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz gen. dyw. SG Tomasz Praga, Komendant Główny Straży Granicznej.

Ograniczenia dotyczące przekraczania granicy państwa wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa uniemożliwiały rolnikom, którzy posiadają pola na granicy Polski z Czechami, Słowacją i Litwą rozpoczęcie prac polowych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj