Ukradli owce warte 3 tysiące złotych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
21-11-2017,15:30 Aktualizacja: 21-11-2017,15:31
A A A

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali dwóch złodziei owiec. Sprawcy zaraz po kradzieży przewieźli zwierzęta do oddalonej o kilka kilometrów zagrody, aby zmylić trop, wymienili owce u innego hodowcy.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu, w jednej ze wsi w gminie Grębów (woj. podkarpackie).

Złodzieje w nocy, dostali się do pomieszczeń gospodarczych i ukradli pięć owiec z gatunku Barbados. Hodowca wycenił straty na kwotę blisko 3 tysięcy złotych.

Bracia ukradli ursusa. A wszystko nagrała kamera

Kolejny gospodarz przekonał się o tym, jak przydatny może być monitoring zamontowany na posesji. Rolnik odzyskał skradziony traktor, a złodzieje szybko trafią przez oblicze sądu. Mieszkaniec warszawskiego Wilanowa zgłosił na policję kradzież...
Powiadomieni o zdarzeniu mundurowi przystąpili do ustalania i zatrzymania sprawców przestępstwa. Dodatkowo współpraca z pokrzywdzonym pozwoliła funkcjonariuszom wytypować osoby, które mogły mieć związek z tą sprawą.

Złodzieje, aby zmylić trop wymienili kilka sztuk kradzionych zwierząt z innym hodowcą. Charakterystyczne cechy skradzionych owiec oraz poczynione ustalenia pozwoliły zatrzymać obu sprawców.

Okazali się nimi 16 i 25-letni mieszkańcy gminy Grębów. Policjanci przesłuchali obu mężczyzn i przedstawili im zarzut kradzieży i oszustwa. Sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów.

Mundurowi odzyskali zwierzęta, które trafiły do prawowitego właściciela.

Podejrzany 25-latek wkrótce odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. 16-latek za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym - informuje Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj