Ukradł ładowarkę, ujechał nią niecały kilometr

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-10-2022,8:30 Aktualizacja: 30-09-2022,15:33
A A A

29-letni mężczyzna ukradł ładowarkę teleskopową, zdążył jeszcze po drodze zostawić widły od tej maszyny na pobliskiej posesji, ale ogółem ujechał niecały kilometr. Wpadł bowiem maszyną do rowu, czego powodem był zapewne spożyty przedtem alkohol.

Stróże prawa otrzymali zgłoszenie o leżącej w przydrożnym rowie we wsi Cielcza (pow. jarociński, woj. wielkopolskie) ładowarce teleskopowej marki JCB. Niedługo po ich przybyciu na miejsce pojawił się tam także właściciel jednej z lokalnych firm, informując, że ładowarka została nad ranem skradziona. Wartość maszyny szacował na ponad 70 tys. zł.

"Jak ustalili kryminalni, sprawca pozostawił na jednej z pobliskich posesji widły od maszyny, a następnie, jadąc ulicą Poznańską, stracił panowanie nad ładowarką i podróż zakończył w rowie. Pozostawił tam sprzęt, a sam oddalił się w nieznanym kierunku" – podaje Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie.

landrover, kradzież, urzędów

Zostawił land rovera i pojechał orać. Auto ukradł mu zbieracz malin

38-latek, który nie miał czym dojeżdżać do pracy przy zrywaniu malin, ukradł land rovera pozostawionego przez właściciela u znajomych. Policjanci zatrzymali złodzieja podczas zbioru owoców. 31-letni mieszkaniec gminy Urzędów...
Funkcjonariusze przesłuchali świadków, sprawdzili monitoring, uzyskując  w ten sposób rysopis sprawcy kradzieży. Niedługo później patrol "drogówki" zauważył podejrzewanego o kradzież mężczyznę, idącego z psem na jednej z pobliskich ulic.

"Sprawcą okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego. Po zatrzymaniu został on przewieziony do jarocińskiej komendy. Tam policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że w swoim organizmie ma 1,6 promila alkoholu. Prawdopodobnie to właśnie alkohol i brak uprawnień do kierowania sprawiły, że złodziej skradzionym sprzętem ujechał niespełna kilometr" – wskazuje jarocińska KPP.

Gdy 29-latek wytrzeźwiał, usłyszał dwa zarzuty - jeden dotyczący kradzieży mienia, drugi kierowania pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Mężczyzna przyznał się do obu zarzutów. Jak zeznał, skradzioną ładowarkę zamierzał w przyszłości sprzedać. Dodatkowo będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu