Uciekał traktorem przed policją aż zgubił zgrabiarkę

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
11-10-2019,10:00 Aktualizacja: 12-10-2019,9:09
A A A

Jechał ciągnikiem rolniczym bez włączonych świateł i bez prawa jazdy. Gdy zobaczył policyjny patrol tak się wystraszył, że wpadł w panikę i zaczął uciekać. 19-latek spędził przez to noc w areszcie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie na jednej z dróg powiatowych w gminie Rajgród (pow. grajewski, woj. podlaskie) zauważyli nieoświetlony ciągnik rolniczy wraz z podpiętą zgrabiarką.

trasa Mazurowo - Pisanica, gmina kalinowo, KPP w Ełku, maszyny rolnicze, sieczkarnia

Motorowerzysta zginął po uderzeniu w maszynę rolniczą

Do tragicznego wypadku doszło na trasie Mazurowo - Pisanica (woj. warmińsko-mazurskie). Po zderzeniu z maszyną rolniczą zginął 48-letni motorowerzysta. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący jednośladem mieszkaniec gminy...

Postanowili więc zatrzymać pojazd do kontroli, ale kierowca rzucił się do ucieczki. Przejechał przez rów, gdzie zgubił zgrabiarkę, a następnie wpadł na grząskie pole.

Stróże prawa w pogoń ruszyli inną drogą, aby przeciąć traktorzyście trasę ucieczki.

"W pewnym momencie zauważyli na polu unieruchomiony w błocie ciągnik, a jego kierowcę stojącego przy przystanku autobusowym. 19-latek od razu przyznał się do kierowania pojazdem. Tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli, bo po prostu wystraszył się policjantów. Dodatkowo nie posiadał przy sobie prawa jazdy" - relacjonuje grajewska KPP.

Młody kierowca noc spędził w policyjnym areszcie. Za swoje występki odpowie przed sądem.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!