Ubił świnię bez zezwolenia. Teraz może trafić do więzienia

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
30-10-2018,15:00 Aktualizacja: 30-10-2018,19:07
A A A

Nawet trzy lata w więzieniu może spędzić 44-letni mieszkaniec gminy Gryfino (woj. zachodniopomorskie), który ubił świnię w swoim gospodarstwie nie mając stosownych pozwoleń.

- Mężczyzna dokonał nielegalnego uboju przy pomocy siekiery i noża - mówi nam asp. szt. Marcin Karpierz, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Gryfinie w rozmowie z portalem igryfino.pl

ubojnia, nielegalnai ubojnia, koronowo, bydgoszcz, Lidia Kowalska, policja

Zlikwidowano nielegalną ubojnię. Małżeństwu grozi więzienie

Pod Koronowem na Kujawach i Pomorzu policjanci zlikwidowali nielegalną ubojnię. O sprawie zostali już też poinformowani pracownicy Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Bydgoszczy. - Gdy mundurowi pojawili się pod wskazanym adresem zastali...

Gospodarz najpierw zwierzę ogłuszył siekierą, a potem zaszlachtował je w chlewiku. Prawdopodobnie było tak, że kwik świni usłyszała postronna osoba, która powiadomiła o tym policję.

Stróże prawa szybko udali się we wskazane miejsce i zaskoczyli mężczyznę, który dokonywał rozbioru mięsa w tej samej wsi, ale w innym domu.

Na ubój potrzebne są odpowiednie zezwolenia i trzeba spełnić ponadto pewne warunki.

Przepisy mówią, że rolnik co najmniej 24 godziny przed dokonaniem uboju ma obowiązek zgłosić to  powiatowemu lekarzowi weterynarii oraz powiatowemu oddziałowi Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

źródło: igryfino.pl

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu