Trwają Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej w Kielcach

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
30-11-2019,9:05 Aktualizacja: 30-11-2019,9:10
A A A

Prezentacje atrakcji turystycznych i możliwości spędzania wolnego czasu oraz pokazy artystyczne i kulinarne, złożą się na rozpoczynające się w weekend w Kielcach XI Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & Active Life. Wydarzenie poprzedziła konferencja o marce terytorialnej.

W zainagurowanej w piątek w Centrum Kongresowym Targów Kielce międzynarodowej konferencji "Marka terytorialna - jak ją kreować, wzmacniać i promować z korzyścią dla gospodarki turystycznej?", uczestniczą przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Polskiej Akademii Nauk, eksperci, samorządowcy, przedsiębiorcy branży turystycznej.

Polska Organizacja Turystyczna, agroturystyka, promocja obszarów wiejskich, witold bańka, Robert Andrzejczyk

Na wsi najlepiej. Są pieniądze na turystykę i promocję

Polska Organizacja Turystyczna zdobyła ze środków unijnych ponad 905 tys. zł na rozwój turystyczny i promocję obszarów wiejskich. POT wesprze m.in. biznes agroturystyczny. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Rolnego Na...

Dwudniowe spotkanie jest skierowane do odbiorców zainteresowanych rozwijaniem oraz kształtowaniem pozytywnego wizerunku miejsc odwiedzanych przez turystów, a także wdrożeniem dobrych praktyk w zakresie tworzenia i rozwoju marek turystycznych, w tym wykorzystaniem doświadczeń w budowie marek narodowych, regionalnych i lokalnych. Odbywają się panele dyskusyjne i spotkanie biznesowe w tym zakresie.

- Mamy w Polsce trochę marek terytorialnych, ale potrzebujemy ich jeszcze więcej. Ważne, żeby każde województwo miało swoje markowe produkty turystyczne, które będą mogły być wizytówką, ambasadorem turystyki danego regionu nie tylko w Polsce, ale także za granicą - ocenił w rozmowie z dziennikarzami dyrektor Departamentu Promocji Turystyki Krajowej w Polskiej Organizacji Turystycznej, Jacek Janowski.

Zaznaczył, że ważne jest, aby szkolić podmioty związane z turystyką i decydentów, którzy wpływają na turystkę, na czym ta polega marka turystyczna.

Zdaniem Janowskiego istotne jest także prezentowanie produktów i ofert turystycznych na targach - takich jak rozpoczynające się w sobotę XI Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & Active Life. Wskazał, że tego typu turystyka jest coraz bardziej popularna. - Tereny wiejskie mają coraz lepszą ofertę - jest coraz więcej gospodarstw agroturystycznych i atrakcji na wsi, które są przygotowane pod turystę krajowego i zagranicznego - dodał Janowski.

park etnograficzny w wielkiej nieszawce, kujawsko-pomorskie, wieś, historia, menonici

Nowa atrakcja turystyczna może być prawdziwym hitem

Województwo kujawsko-pomorskie ma nową, oryginalną atrakcję turystyczną - poświęcony menonitom (olędrom) park etnograficzny w Wielkiej Nieszawce w powiecie toruńskim. Trwają ostatnie prace aranżacyjne, otwarcie w drugi weekend (12-13) maja...

Podczas kieleckich targów będą prezentowane atrakcje turystyczne i możliwości spędzania wolnego czasu w sposób aktywny. Będzie można obejrzeć występy artystów ludowych i pokazy kulinarne.

Tegorocznym partnerem wydarzenia jest Styria - kraj związkowy w południowej Austrii, który zaprezentuje swoją ofertę turystyczną, głównie prozdrowotną i aktywną, a także kulturową i biznesową.

Na stoisku przygotowanym przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego w Kapsule 5D, będzie można oglądać filmy o regionie i Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Będą prezentowały się także pozostałe województwa, przez które przebiega trasa (warmińsko-mazurskie, lubelskie, podlaskie i podkarpackie).

Targi AGROTRAVEL & Active Life są jednym z elementów wydarzenia SLOW LIFE, które w weekend będzie się odbywały się w Targach Kielce. Pozostałe to: II Salon Produktów Ekologicznych ECO-STYLE, VIII Międzynarodowe Targi Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO i IV Międzynarodowe Targi Zdrowia i Urody HEALTH & BEAUTY.

Poleć
Udostępnij